Zavřít reklamu

Chytré hodinky od Samsungu patří rozhodně k tomu lepšímu, co se dá v ekosystému Androidu sehnat. Jedním z důvodů je i dlouhodobá softwarová podpora. Dobrým příkladem jsou hodinky Samsung Gear S3, které vyšly v roce 2016 a do dnešního dne stále dostávají aktualizace s novými funkcemi. V minulém roce obdržely redesign Samsung One UI a nyní se dostává i na asistenta Bixby, který přichází v poslední aktualizací.

Hlavní důvod, proč se na hodinkách nově objeví Bixby je to, že Samsung plánuje v červnu ukončit službu S-Voice, což je právě předchůdce Bixbyho. Pomocí asistenta můžete částečně ovládat hodinky pomocí hlasu. Hlasové povely se dají využít k rychlému zapnutí cvičení, přidání poznámek nebo třeba zobrazení předpovědi počasí. I u Bixbyho však musíte počítat se stejným omezením jako u jiných asistentů – nepodporuje se čeština.

Nová aktualizace pro hodinky Gear S3 však není pouze o novém asistentu Bixby. Samsung také přidal nové možnosti u cvičení. V nastavení půjde zapnout to, aby byl během aktivity neustále zapnutý displej s aktuálními údaji, i když uživatel musí počítat s vyšší náročností na baterii. Nově se také dají automaticky měřit kola či etapy při běhu. Stačí jen při aktivitě dvakrát zmáčknout tlačítko zpět.

Dále se vylepšila podpora bezdrátových sluchátek Samsung, nově na hodinkách uvidíte i kolik baterie zbývá připojeným sluchátkům. Always-On Display funkce nově zobrazí informace o baterii během nabíjení. Poslední větší novinkou je možnost změnit menu s aplikacemi na klasický seznam, ve kterém se budou aplikace zobrazovat pod sebou. Aktualizace se postupně vydává v různých regionech, může to trvat i několik týdnů, než se dostane do České republiky. Nemusíte se tak obávat, že na vás Samsung zapomněl, pokud ji ihned nebudete moct stáhnout.

Dnes nejčtenější

.