Zavřít reklamu

Za zhruba dva měsíce bychom se měli dočkat představení telefonů řady Galaxy Note 20, které již mají být vybaveny novou nadstavbou One UI 2.5. O této nadstavbě jsme toho prozatím moc neslyšeli. V podstatě se mluvilo jen o tom, že se v této verzi budou podporovat gesta i v launcherech třetích stran. Dnes se však na internetu objevily první screenshoty One UI 2.5, které odhalily to, že Samsung plánuje přidání reklam přímo do svých aplikací.

Reklamy se údajně budou objevovat pouze na telefonech Galaxy M a Galaxy A, vlajkovým lodím řad Galaxy S a Galaxy Note se mají vyhnout. V současné době není jasné, jestli se reklamy budou zobrazovat pouze v Jižní Koreji, nebo se objeví i v jiných zemích. Zástupce Samsung Korea totiž už v říjnu minulého roku prohlásil, že se do nadstavby One UI plánují reklamy, díky kterým se bude moct zaplatit delší softwarová podpora pro levnější modely.

Na prvním screenshotu se reklama objevuje v aplikaci počasí, na druhém pak rovnou na zamykací obrazovce. Netradiční je to, že uživatel musí čekat minimálně 15 sekund, než bude moct telefon odemknout. To je až podezřele velké omezení užívání telefonu, které si nedovolují ani neznámé čínské společnosti nabízející extrémně levné telefony s podezřelým softwarem.

Jedno z možných vysvětlení může být i to, že Samsung chystá speciální verze telefonů, které budou mnohem levnější výměnou za zobrazování reklam. Podobný obchodní model jsme už před lety mohli vidět u Amazonu. Další informace se k této „novince“ určitě dozvíme v následujících dnech a týdnech. Přímo Samsung únik screenshotů ani reklamy v One UI nekomentoval.

Dnes nejčtenější

.