Zavřít reklamu

Společnost Samsung má podle posledních zpráv v plánu vybavit své smartphony řady Galaxy A pro příští rok funkcí bezdrátového nabíjení. To je v současné chvíli k dispozici pouze u hlavních vlajkových lodí mezi smartphony od Samsungu. Přidání bezdrátového nabíjení by nepochybně mohlo mít výrazný vliv na nárůst popularity smartphonů střední třídy.

Není to nicméně poprvé, co se s souvislosti s mid-range smartphony od Samsungu spekuluje o možnosti bezdrátového nabíjení. Od té doby ale značně vzrostla nejen obliba smartphonů střední třídy – model Galaxy A51 například v prodejích v průběhu prvního kvartálu tohoto roku překonal prodeje smartphonu Galaxy S20 – ale spotřebitelé také začali o tento způsob nabíjení jevit mnohem vyšší zájem. Bezdrátové nabíjení začali u svých smartphonů hojně využívat i konkurenti Samsungu včetně společnosti Apple, a je tedy pochopitelné, že se jihokorejský gigant vynasnaží nejpozději v příštím roce vzrůstající poptávce vyjít vstříc. Bezdrátového nabíjení by se tak v příštím roce mohly dočkat modely produktové řady Galaxy A – s největší pravděpodobností půjde o přímé nástupce současného Samsungu Galaxy A51 a Galaxy A71, které nejspíš ponesou název Galaxy A52 a Galaxy A72.

samsung galaxy a71 galaxy a51

Společnost Samsung kvůli zavedení bezdrátového nabíjení u budoucích smartphonů vyjednával již se třemi dodavateli příslušných modulů. Podle dostupných zpráv se jedná o společnost Hansol Technics, Amotech a Chemtronics, tedy tytéž subjekty, které poskytly součástky pro bezdrátové nabíjení smartphonů řady Galaxy S20.

Dnes nejčtenější

.