Zavřít reklamu

Samsung započal práce na novém foto snímači ISOCELL Bright HM2, který by měl mít 108 MPx. První spekulace rovněž hovoří o tom, že se uvedení tohoto snímače nedočkáme v Samsung telefonu, ale v Xiaomi zařízení. Zároveň jsme se dozvěděli, že se ISOCELL Bright HM2 neobjeví v řadě Galaxy Note 20.

Počet megapixelů nemá být jediným společným rysem HM2 a HM1. Očekává se, že Samsung využije i svou technologii Nonacell, která slučuje devět okolních 0,8 µm pixelů do jednoho 2,4 µm pixelu. Výsledkem jsou tak větší pixel, které alespoň z části simulují výsledek z velkých snímačů klasických fotoaparátů.

První generaci ISOCELL Bright HM1 jsme mohli vidět v telefonu řady Galaxy S20. Vzhledem k tomu, že je představení Galaxy Note 20 zhruba dva měsíce daleko, tak se již do těchto telefonů nestihne ISOCELL Bright HM2 připravit. Místo toho bychom nejprve měli HM2 vidět v Xiaomi telefonu. O snímačích v řadě Galaxy Note 20 už jsme se dozvěděli v samostatném úniku. Telefony by měly mít ISOCELL Bright HM1, ISOCELL Slim 3M3 a ISOCELL Fast 2L3.

Dříve tento rok jsme se navíc dozvěděli informace o tom, že Samsung chystá 150 MPx snímač s Nonacell technologií. Představení by mělo proběhnout ve čtvrtém kvartále 2020, pokud tedy nebyl vývoj kvůli pandemii covidu-19 pozdržen. Tento snímač bude určen čínským výrobcům Oppo, Vivo a Xiaomi, kteří jej mají mít pro své vlajkové modely.

Související články

Dnes nejčtenější

.