Zavřít reklamu

Už dříve se spekulovalo nad tím, že u základních verzí vlajkových modelů Galaxy Note 20 a Galaxy S21 uvidíme „pouze“ displeje s 90Hz obnovovací frekvencí. Tyto spekulace podpořil i nový únik informací z certifikačního centra SGS. Společnost Samsung si totiž nechala certifikovat dva druhy AMOLED displejů, které se liší právě obnovovací frekvencí.

SGS už například v tomto roce certifikovalo displeje pro Galaxy S20, kterým udělily přezdívku „Eye Care Display“. A to kvůli menšímu vyzařování modrého světla. Nové displeje pro chystané Galaxy telefony obdržely přezdívku „Seamless a Seamless Pro“. Důvodem pro tohle označení je to, že implementace zvýšené obnovovací frekvence je o 20 až 50 procent lepší než u jiných displejů. Rozmazání objektů je tak například mnohem méně zřetelné.

samsung displej certifikace
Zdroj: SGS

Díky certifikaci jsme se zároveň dozvěděli i to, že Samsung chystá dva druhy displejů. Už dříve jsme mohli vidět spekulace o tom, že čínské BOE chystá 90Hz displeje pro základní model Galaxy S21. Samsung tak může BOE doplnit. Druhou variantou je to, že se jedná o displeje pro modely vyšší střední třídy. Přikláníme se ale spíše k první verzi, z mnoha zdrojů se totiž naznačuje, že základní modely Galaxy S a Galaxy Note budou mít mírně horší výbavu, což má ale značně snížit cenu telefonů. Galaxy S Plus a Note Plus pak mají být ty špičkové vlajkové modely s nejlepší možnou výbavou, za které si však uživatelé budou muset připlatit.

Dnes nejčtenější

.