Zavřít reklamu

Technologické společnosti, včetně Samsungu, podávají každý rok spoustu žádosti o zaregistrování patentů. Některé z nich se skutečně dříve či později objeví ve finalních produktech, které jsou představeny veřejnosti, jiné zůstanou nikdy nepoužity. Nedávno se objevil nový zajímavý patent podaný Samsungem, který by mohl revolučním způsobem změnit navigaci v automobilech.

Patent se zmiňuje o brýlích pro rozšířenou realitu (AR), díky kterým by řidič viděl pokyny pro další jízdu přímo před očima. Některé současné automobily jsou sice vybavené  technologií, která umožňuje zobrazovat údaje z navigace přímo na čelní sklo, ale výhodou těchto brýlí by bylo, že by řidič viděl instrukce neustále před sebou. Navíc podrobnosti patentu hovoří také o dalších informacích, které by mohly brýle zobrazovat, mezi ty patří například zajímavá místa, čerpací stanice, exity a podobně. Přímo v patentu je uveden i konkrétní příklad funkcionality brýlí – při pohledu na benzínku uvidíte přímo před sebou ceny benzínu.

Součástí AR brýlí by také měly být dvě kamery, první by sledovala situaci před vozem a druhá (popřípadě ještě třetí) by snímala samotného řidiče, ten by tak mohl navigaci ovládat gesty. Aby celý tento nápad fungoval, musel by Samsung zajistit kompatibilitu s navigací nacházející se v telefonech a automobilech, což by mohl být poměrně tvrdý oříšek.

Je možné, že se s těmito brýlemi v následujících letech skutečně setkáme, objevily se totiž zprávy, že konkurenční společnost Apple také chystá AR brýle. Možná tak budeme svědky zajímavého souboje.

Zdroj: SamMobile, Beebom, TechGenyz

Dnes nejčtenější

.