Zavřít reklamu

Android TV je osvědčený systém pro chytré televize a multimediální centra, který Google vyvíjí řadu let. Společnost však nikdy neměla vlastní hardware, který by na tomto systému běžel. Změnit se to má již na podzim, kdy se chystá nové zařízení s kódovým označením Sabrina. Dřívější spekulace se ukázaly bát pravdivé, nyní totiž máme k dispozici první obrázky.

Zjednodušeně řečeno by se dalo napsat, že půjde o novou generaci chromecastu, která už bude mít plnohodnotný systém a nebude sloužit jen čistě ke streamování obsahu. Tyto dřívější spekulace potvrzují i první obrázky „Sabriny“. Jedná se o oblázek, který je v mnohém podobný právě Chromecastům. Odhaleny byly i barevné varianty. Dočkat bychom se měli černé, bílé a růžové.

Odhalen byl i dálkový ovladač, což je další velká změna oproti chromecastům, který se ovládal pouze telefonem nebo tabletem. Designově se pravděpodobně Google inspiroval u ovladačů k VR brýlím, akorát s tím rozdílem, že bylo přidáno více tlačítek. Chybět nemá například ani speciální tlačítko pro Asistenta Google. Dále se má dostat i na mikrofon, který se využije právě u hlasového ovládání. V neposlední řadě byly zveřejněny i screenshoty samotného rozhraní Android TV, které bylo redesignováno. Hlavní menu bylo přesunuto úplně nahoru, uprostřed se nachází místo pro zobrazení hlavního pořadu a ve spodní části je pás s doporučenými filmy a seriály.

Kompletního představení bychom se měli dočkat na říjnové akci. Tedy v případě, že Google celou akci neodloží podobně jako jsme to nyní mohli vidět u telefonu Pixel 4A a oznámení systému Android 11.

Dnes nejčtenější

.