Zavřít reklamu

Nahrávání obrazovky je jednou z nejlepších funkcí, kterou jsme mohli vidět v nadstavbě One UI 2. Bohužel od začátku byla dostupná pouze telefonům střední vyšší třídy a vlajkovým modelům. Zdá se však, že v poslední době Samsung pozměnil plány a tuto funkci dostávají i levnější Galaxy telefony. Nedávno byla vydána nadstavba One UI 2.1 na telefon Galaxy A51 a nyní se dostalo i na telefon Galaxy A50s. V obou případech je hlavní novinkou právě nahrávání obrazovky.

U telefonů řady Galaxy A51 se trochu netradičně zapíná postupně podle regionů a některým se tak může nahrávání obrazovky ukazovat jako nefunkční. Server SamMobile nicméně potvrdil, že funkce začíná být aktivována. Na telefon Galaxy A50s by měla být funkce dostupná všem, kteří si stáhnou poslední aktualizaci. Ta mimo jiné obsahuje i novinky pro 48 MPx fotoaparát a vylepšené rozpoznávání otisků prstů. V neposlední řadě Samsung připravil bezpečnostní záplatu z května 2020. V současné době je tato aktualizace dostupná na zařízení v Asii, nicméně v následujících dnech a týdnech se dostane i na další regiony.

Co se týče samotného nahrávání obrazovky, tak to vypadá, že bychom funkci mohli vidět postupně na větším množstvím telefonů s nadstavbu OneUI 2.1. Rozhodně se jedná o užitečný nástroj, obzvlášť kvůli tomu, že přímo do Androidu 10 se nahrávání obrazovky nedostalo. Společnost Google na nahrávání obrazovky přitom lákala už před dvěma roky u Androidu 9 Pie.

Související články

Dnes nejčtenější

.