Zavřít reklamu

Není pochyb o tom, že smartphone Samsung Galaxy Fold je skutečně pozoruhodným zařízením. Jeho duální AMOLED displej dokonce ohromil odborníky ze Society for Information Display natolik, že za něj společnosti Samsung udělili ocenění Display Industry Award (DIA). Jedná se o jedno z nejprestižnějších ocenění na poli současných zobrazovacích technologií.

Smartphone Samsung Galaxy Fold je opatřen vnitřním skládacím 7,3-palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením HD+ (1680 x 720 pixelů) a jemností 399 pixelů na palec. Telefon je dále vybaven vnějším 4,6-placovým displejem, který se nachází na vrchní straně složeného telefonu. Na smartphonu tak lze ovládat až tři aplikace naráz, a to navíc opravdu pohodlně a efektivně. Porotci, kteří rozhodovali o letošním udílení Display Industry Award, se shodli na tom, že displej Samsungu Galaxy Fold představuje obrovský pokrok v oblasti technologie. Kromě Samsungu Galaxy Fold byl v rámci letošních cen Display Industry Award oceněn také high-endový monitor Pro Display XDR od společnosti Apple a 65-palcový UHD BD Cell Display od Boe Technology. Vítězství společnosti Samsung v této prestižní kategorii je ale unikátní v tom, že přineslo zcela nový pohled na mobilní informační zobrazovací technologie.

Samsung Galaxy Fold byl představen ve druhé polovině února loňského roku, v Jižní Koreji byl vydán počátkem září téhož roku. Inovativní technologie displeje si bohužel vybrala daň v podobě nemalých počátečních problémů, jihokorejský gigant ale své snahy nevzdal a přislíbil zlepšení. V první polovině února tohoto roku pak přišel druhý skládací smarpthone z dílny Samsungu – Galaxy Z Flip – který již podobnými neduhy netrpěl a setkal se s velmi pozitivní odezvou.

Související články

Dnes nejčtenější