Zavřít reklamu

V poslední době se čím dál tím více spekuluje o tom, že Samsung pracuje rovnou na dvou ohebných telefonech řady Galaxy Fold. V třetím kvartálu tohoto roku bychom měli vidět Samsung Galaxy Fold 2, tedy plnohodnotného nástupce ohebného telefonu. Později bychom však měli vidět i levnější variantu, která má obsahovat mix komponentů z telefonů vydaných v roce 2018, 2019 a 2020. Nový patent, který nyní korejská společnost podala, dává za pravdu těmto spekulacím.

Již dříve se spekulovalo nad názvem Galaxy Fold Lite. Přímo u patentu samozřejmě název chybí. Vše ale nasvědčuje tomu, že by mělo jít právě o levnější ohebný telefon. Chybí mu totiž například sekundární displej a místo něj se používá malý pruh, který bude pravděpodobně sloužit k zobrazení notifikací, času a dalších základních informací. Na zadní straně jsou celkem tři fotoaparáty, což je v současné době již standard. Podobně jako první Galaxy Fold, i tahle levnější verze bude mít velký výřez v levém horním rohu. V něm se ukrývají klasické senzory a také duální selfie kamera.

Z náčrtků můžeme vidět i čtečku otisků prstů na boku a USB-C konektor. Zajímavé je to, že patent odhalil i splnění certifikace IP. Telefon by tak měl být odolný nejen proti vodě, ale i proti prachu. Pokud se tyto informace potvrdí, tak půjde o první ohebný telefon s IP certifikací.

Telefon Galaxy Fold Lite by neměl podporovat 5G sítě, šetřit by se mělo i tím, že ohebný displej nebude chránit speciální sklo, ale plast podobně jako u prvního Foldu. Zbytek těla telefonu už by měl být tvořen kombinací hliníku a tvrzeného skla. Cenově by se tento telefon měl pohybovat kolem částky 1099 dolarů, což je srovnatelná částka, kterou výrobci požadují u současných „klasických“ vlajkových modelů.

Zdroje: letsgodigital.nl, sammobile.com

Dnes nejčtenější

.