Zavřít reklamu

Samsung dnes představil nový čipset Exynos 880, který bude pohánět telefony ve střední třídě. Samozřejmě už mu nechybí podpora 5G sítí nebo vylepšený výkon, který se bude hodit u náročných aplikací anebo u hraní her. Už díky spekulacím jsme o tomto čipsetu věděli s předstihem poměrně hodně. Nakonec se ukázalo, že v mnohém byly pravdivé. Pojďme si tak novinku představit

Čipset Exynos 880 je vyráběn 8nm procesem, nechybí osmijádrové CPU a grafická jednotka Mali-G76 MP5. Co se týče procesoru, tak dvě jádra jsou výkonnější Cortex-A76 a mají takt 2 GHz. Zbylých šest jader je Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz. Čipset je zároveň kompatibilní s LPDDR4X RAM pamětí a UFS 2.1 / eMMC 5.1 úložištěm. Samsung také potvrdil, že se podporují pokročila API a technologie, které například redukují načítací dobu ve hrách anebo nabízí vyšší snímkovou frekvenci. GPU v tomto čipset podporuje FullHD+ rozlišení (2520 x 1080 pixelů).

Co se týče fotoaparátů, tak tento čipset podporuje 64 MPx hlavní senzor, anebo duální fotoaparát s 20 MPx. Nechybí podpora nahrávání videa ve 4K rozlišení a 30 FPS. Stejně tak se dostalo na NPU a DSP čipy pro strojové učení a umělou inteligenci. Po stránce konektivity nechybí 5G modem s rychlostí stahování až 2,55 GB/s a uploadem až 1,28 GB/s. Modem zároveň umí propojit 4G a 5G sítě dohromady a výsledkem může být stahování rychlostí až 3,55 GB/s. Z dostupných specifikací to vypadá, že se jedná o stejný modem jako u dražšího čipsetu Exynos 980.

Na závěr ještě shrneme další funkce tohoto čipsetu. Nechybí podpora Wi-fi b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, FM rádio, GPS, GLONASS, BeiDou nebo Galileo. V současné době už se tento čipset masově vyrábí, a dokonce jsme jej mohli vidět v telefonu Vivo Y70s. Další telefony budou určitě brzy následovat.

Dnes nejčtenější

.