Zavřít reklamu

Samsung minulý měsíc oficiálně ukončil softwarovou podporu pro telefony Galaxy S7 a S7 Edge. Celkově tak tyto vlajkové modely dostávaly bezpečnostní aktualizace po dobu čtyř let (systémové aktualizace byly ukončeny po dvou letech) a i když už tedy nejsou oficiálně podporované, tak se Samsung rozhodl vydat ještě jednu aktualizaci, která opravuje kritickou bezpečnostní chybu.

Samsung v květnové aktualizaci opravil závažnou chybu, přes kterou mohli útočníci získat přístup k telefonům Galaxy, aniž by o tom majitel věděl. Tato chyba zabezpečení byla způsobeno změnou, kterou provedl přímo Samsung v systému Androidu, kde byl upraven způsob, jakým se zpracovávají soubory s příponou .qmg.

Informace o aktualizaci se objevila přímo na fóru společnosti Samsung, kde se píše přímo o modelech Galaxy S7 a S7 Edge, které již normální cestou květnovou bezpečnostní aktualizaci neobdrží. Kódové označení aktualizace je SVE-2020-16747 a mimo jiné stále obsahuje i dubnové bezpečnostní záplaty. Jeden ze zaměstnanců společnosti Samsung však potvrdil, že chyba s .qmg soubory byla opravena.

Samozřejmě to neznamená, že by se tímto krokem obnovila softwarová podpora Galaxy S7, nicméně je dobré vidět, že v případě závažnějšího problémů dokáže Samsung reagovat a opravit problém i na nepodporovaném zařízení. Společnost se v tuhle chvíli ještě nevyjádřila k tomu, jestli problém postihuje i starší telefony Samsung. Pokud ano, tak vás o tom budeme určitě informovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.