Zavřít reklamu

Majitelé smartphonů řady Samsung Galaxy S20 se mohou těšit na další vylepšení funkcí fotoaparátu. Společnost Samsung vydala softwarovou aktualizaci jak pro modely s procesory Exynos, tak i pro modely s procesory Snapdragon. Nejnovější aktualizace firmwaru nese označení G98xxXXU2ATE6. Jedná se v pořadí o druhou aktualizaci, a její součástí je mimo jiné květnová bezpečnostní záplata.

Aktualizace je určena modelům Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra. Firma Samsung nijak nespecifikovala, v čem spočívají vylepšení fotoaparátu. Uživatelé diskusního serveru Reddit nicméně hlásí znatelně lepší kvalitu fotografií, které byly pořízeny v nočním režimu. Spekuluje se také o možném dalším vylepšení automatického zaostřování. Kromě zlepšení funkcí fotoaparátu přináší aktualizace softwaru pro Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra také nové možnost nastavení funkce snímání otisku prstu. Jejich součástí je nyní nově možnost deaktivovat animaci na displeji, která doprovází odemčení smartphonu otiskem prstu. Podle uživatelů nicméně deaktivace této funkce nemá žádný vliv na výkon, přenost nebo rychlost práce čtečky – jedná se zkrátka jen o další součást přizpůsobení vzhledu uživatelského rozhraní telefonu. Animovaný efekt při odemykání smartphonu mohou uživatelé deaktivovat v nastavení v sekci biometrických údajů.

Aktualizace softwaru je k dispozici formou OTA, uživatelé ji mohou zkusit nainstalovat také v menu softwarových aktualizacích v nastavení svých smartphonů.

Zdroj: SamMobile [1, 2]

Související články

Dnes nejčtenější