Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co Samsung kompletně předělal řadu telefonů Galaxy A. Důvodem byla silná konkurence ve střední třídě hlavně ze strany čínských výrobců. Změnil se design, displej, fotoaparáty, představily se nové modely a Samsung dokonce začal implementovat i některé funkce z vlajkových lodí. Nyní server SamMobile prozradil informace o možném návratu jedné skvělé funkce, kterou například měly telefony Galaxy A5 2016 nebo Galaxy A9 Pro. Konkrétně se má jednat o přidání optické stabilizace obrazu (OIS), což značně vylepší výslednou kvalitu fotografií a videí.

Podle SamMobile bychom se Galaxy A telefonů s optickou stabilizací obrazu měli dočkat ještě na konci tohoto roku. Většina telefonů střední třídy využívá elektronickou stabilizaci obrazu, která nemá ani zdaleka tak dobré výsledky. OIS se hodí nejen na natáčení videí, které jsou mnohem plynulejší, ale i na fotografie. Obzvlášť při horším osvětlení dokáže OIS eliminovat roztřesené ruce a fotografie díky tomu nejsou rozmazané. Samsung tímto krokem může nad konkurencí získat výhodu, i když to samozřejmě není jen tak. Optická stabilizace obrazu nepatří zrovna mezi ty levné součástky, takže se dá očekávat i zdražení některých Galaxy A telefonů.

Musíme mít však na paměti i to, že řada Galaxy A pokrývá širokou škálu zařízení. A to od těch nejlevnějších jako je Galaxy A11 pro nenáročné uživatele až po Galaxy A90, který se v mnohem vyrovná vlajkovým modelům. Nejpravděpodobnější kandidáti na implementaci OIS jsou tak hlavně modely Galaxy A81 a Galaxy A91. Spekulace ale hovoří o tom, že v příštím roce bychom OIS mohli vidět i na nižších modelech.

Související články

Dnes nejčtenější

.