Zavřít reklamu

Je tomu několik hodin, co společnost Samsung oznámila svůj nejnovější výtvor ze světa mobilních technologií, na kterém spolupracovala s americkou federální vládou a ministerstvem obrany. Jedná se o speciální verzi současné vlajkové lodi Samsungu, jež nese název Galaxy S20 Tactical Edition (Taktická edice, volně přeloženo).

Galaxy S20 Taktická Edice vychází z běžné verze Galaxy S20, ale může se pochlubit několika vychytávkami, které na svém zařízení nenajdete. Mezi ty softwarové patří režim nočního vidění, který umožní vojákům vypnout nebo zapnout displej při nošení brýlí pro noční vidění, dále je součástí tzv. Stealth režim, což není nic jiného než vylepšený režim letadlo tak, aby byl telefon nezjistitelný a v neposlední řadě vybavila jihokorejská společnost tuto edici možností odemknout telefon v režimu naležato. Ozbrojenci také mohou stiskem tlačítka spustit nejčastěji používané aplikace.

V oblasti hardwaru, kromě na první pohled zřetelného „brnění“ kolem celého zařízení, žádné větší změny oproti klasické S20 nenajdeme. Za zmínku stojí snad jen podpora 5G sítí nebo armádních síťových pásem. Ke štěstí všech uživatelů Galaxy S20 Taktická Edice bude telefon pohánět procesor Snapdragon 865.

Zařízení používané armádou vyžaduje nadstandardní zabezpečení, to je řešeno, stejně jako u klasické verze Galaxy S20, pomocí Samsung Knox, nalezneme zde ale speciální architekturu s názvem DualDAR. Ta poskytuje dvojité šifrování veškerých dat v souladu se standardy NSA (Národní bezpečnostní agentura USA, pzn.).

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition by měl být, dle oficiálního oznámení, k dispozici v třetím čtvrtletí tohoto roku. Běžný smrtelník si ale tuto edici Galaxy S20 nekoupí. Dokázali byste nějakým způsobem využít tuto speciální verzi vlajkové lodi Samsungu? Dejte nám své nápady vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: GSMArena, SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.