Zavřít reklamu

Podpora 5G sítí se pomalu přesouvá i do segmentu levnějších čipsetů. Qualcomm, MediaTek, Huawei i Samsung chystají v následujících týdnech a měsících představení vlastních řešení. U korejské společnosti by mělo jít o čipset Exynos 880, který má za cíl konkurovat Snapdragonům 765G a 768G. Z toho vyplývá, že by se měl zařadit do střední třídy.

Poprvé jsme o tomto čipsetu mohli slyšet ve spojení s telefonem vivo Y70s 5G. Z dostupných informací víme, že Exynos 880 bude vycházet z výkonnějšího Exynosu 980. Využívá například stejná jádra a GPU, rozdíl bude hlavně v nižších taktech. Čipsetu nebudou chybět dvě výkonná jádra Cortex-A77 s taktem 2,0GHZ a šest úspornějších jader Cortex-A55 s taktem 1,8GHZ. Grafickým čipem bude Mali-G76. K dispozici už je i například výsledek z benchmarku Geekbench, kde v Single Core získal tento čipset skóre 641 a v Multi Core pak 1814 bodů.

Výkonově je tak téměř identický jako Snapdragon 765G, nicméně Qualcomm v těchto čipsetech používá jádra Kryo 475, která jsou založena na starších Cortex-A76, takže i když mají vyšší takt, tak je na tom výkonově Exynos mírně lépe. Alespoň podle výsledků v Geekbench. V reálném použití je tento rozdíl zanedbatelný. Důležitější to bude i grafického čipu, kde se dá očekávat naopak to, že Snapdragon bude mít díky Adreno GPU navrch.

Určitě bude zajímavé, jak to bude vypadat v porovnání s novějším čipsetem Snapdragon 768G anebo třeba s MediaTek MT6853 5G nebo Huawei Kirin 720 5G. Co se týká telefonů, které budou tyto čipsety pohánět, tak bychom je měli vidět během léta a podzimu 2020.

Dnes nejčtenější

Další články