Zavřít reklamu

Uběhly již měsíce od té doby, co jsme naposledy zaslechli zmínku o nástupci současných Galaxy Watch. Nyní máme k dispozici informace, podle kterých Samsung na nových hodinkách již pracuje a uvede je také v prémiovém provedení.

U chytrých hodinek z dílny Samsungu jsme se zatím mohli setkat pouze s hliníkem nebo ušlechtilou ocelí, nyní je však ve hře i titan. A není se čemu divit, jedná se totiž o velmi pevný, lehký a odolný kov. Těchto vlastností si povšiml například také Apple a minulý rok uvedl Apple Watch Series 5 v titanovém provedení. Nicméně titan není v hodinářském průmyslu žádnou novinkou, pro výrobu klasických hodinek se používá již nějakou dobu. Jednou z nesporných nevýhod tohoto materiálu je jeho cena. Pro ilustraci se podívejme na americké ceny. Hliníkové Apple Watch Series 5 začínají na ceně 399$, stejný model s titanovým tělem vyjde na 799$, tedy o celých 400$ více. Cena Galaxy Watch z roku 2018 byla stanovena na 329$ za 42 mm verzi a 349$ za 46 mm verzi. Orientačně by se tak nový model Galaxy Watch mohl prodávat za 729$, tedy přibližně 18 000Kč.

Dalších informací o chystaných hodinkách Samsungu zatím není mnoho. Není ani jasné,  zda zařízení ponese jméno Galaxy Watch 2 nebo zda vyjdou pod označením Galaxy Watch Active 3. Ať už to bude s pojmenováním jakkoliv, měly by hodinky disponovat 8GB vnitřní paměti a 330mAh baterií.  Úniky informací také zmiňují dvě velikosti a Wi-Fi i LTE variantu.

Byli byste ochotní si připlatit za chytré hodinky z prémiového materiálu? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod článkem.

 

Související články

Dnes nejčtenější

.