Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na velmi zajímavou flashku z dílny společnosti SanDisk. Jednat se konkrétně bude o model Ultra Dual USB Drive m3.0, který lze využít pro celé spektrum úkonů od ukládání souborů na počítači, přes ukládání souborů z telefonu až po jeho zálohování. Pojďme si tedy na tohoto šikovného pomocníka posvítit. 

Technické specifikace

Pokud jste SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 před objednáním nikdy neviděli naživo, věřím, že po doručení zažijete malý šok. Jedná se totiž o skutečně miniaturní a téměř nic nevážící příslušenství, které se vleze skutečně kamkoliv. Nicméně i přes své miniaturní rozměry 25,4 x 11,7 x 30,2 mm a váhu 5,2 gramů nabízí velmi slušné parametry. Na jedné straně této speciální flashky naleznete klasické micro USB, které je stále hojně využíváno v mnoha androidích telefonech či tabletech, a na straně druhé pak klasické USB ve verzi 3.0. Flashka jako taková pak nabízí podporu USB OTG, PC či Maců. Pokud by vás pak zajímala rychlost čtení, ta dosahuje v maximu velmi slišných 130 MB/s. Na pomalé kopírování si tedy rozhodně stěžovat nebudete. Co se týče úložných kapacit, k dispozici je 16GB, 32GB, 64GB, 128GB a 256GB varianta, přičemž cena nejnižší varianty je pouhých 219 korun. Váš rozpočet tedy tato vychytávka v žádném případě nezruinuje. 

Kdybych pak měl zhodnotit design a celkové zpracování flashky, zřejmě bych použil slova jako “geniálně jednoduché”. Přesně tak totiž na mě toto příslušenství působí. SanDisk si u něj zcela evidentně řekl, že alfou a omegou jsou zkrátka porty, kompatibilita a spolehlivost a proto de facto jen porty propojil s paměťovým čipem přes co nejmenší tělo a celou flashku vsadil do plastového rámu, který slouží k její ochraně. Zde platí, že při používání portů se jedna strana flashky z plastového rámu jakoby vysune a tím pádem ukryje konec druhý. Jedná se tedy svým způsobem o nejbanálnější možnost ochrany, který lze vůbec vymyslet, ale funguje a to zatraceně dobře, což se mě osobně opravdu líbí. Žádné zbytečnosti či kudrlinky. Zkrátka a dobře produkt, u kterého je na první pohled vidět, že u něj bylo hlavním cílem efektivní využívání.

_DSC6932

Testování

Jak jste již mohli z předešlých řádků vyčíst, flashka Ultra Dual USB Drive m3.0 slouží kromě ukládání souborů i k velmi jednoduchému transportu dat z androidího zařízení na počítač a naopak. Právě na tuto věc jsem se v testu i zaměřil, jelikož je na celé flashce suverénně nejzajímavější. Jak tedy přenosy probíhají?

Aby bylo možné soubory přes flashku na zařízení s Androidem přenášet, je nutné si z obchodu Google Play stáhnout aplikaci SanDisk Memory Zone sloužící pro její správu. Jakmile tak učiníte a odsouhlasíte pár nezbytných věcí, můžete již začít příslušenství naplno využívat. Veškeré transfery dat ze smartphonu probíhají přes aplikaci, která má opravdu velmi jednoduché prostředí a práce s ní je tudíž naprostá hračka. Přesun probíhá tak, že v aplikaci jednoduše vyberete sekci, ve které jsou soubory uložené (popřípadě samotné soubory), ty označíte a následně zvolíte možnost pro přesunutí na flashku. Data jsou následně okamžitě přenesena a vy se k nim tudíž můžete dostat například na počítači po zasunutí flashky do USB-A portu. Pokud byste pak přenášeli data z PC do androidího zařízení, zde je transfer ještě jednodušší. Flashka totiž v počítači funguje jako naprosto standardní flashka, takže na ní zkrátka jen stačí “přetáhnout” vámi určené soubory a máte hotovo. Nic víc, nic méně. Super je, že vzhledem k opravdu slušné přenosové rychlosti jsou i velké soubory kopírovány poměrně rychle.

Kromě jednoduchého přetahování souborů z androidího zařízení na PC a naopak stojí rozhodně za zmínku i možnost zálohování dat včetně kontaktů z telefonu, které se prování velice jednoduše přes výše zmíněnou aplikaci. Pokud tedy například potřebujete telefon přeinstalovat či se zkrátka strachujete o jeho obsah, lze jeho velká část zazálohovat na flashku a z té jej následně obnovit a to opět velmi jednoduše přes aplikaci SanDisk Memory Zone. Poslední užitečnou věcí, která dle mého stojí za zmínku, je možnost automatického nastavení mazání souborů přetažených ze smartphonu na flashku, díky čemuž je po tomto úkonu automaticky uvolňováno jeho interní úložiště. Pokud tedy zápolíte s nedostatkem místa, je toto příslušenství určitě jedním z nejzajímavějších a především pak nejlevnějších řešení, jak se s tímto nešvarem poprat. 

_DSC6926

Resumé

Pokud sháníte univerzální flashku, kterou upotřebíte nejen při ukládání dat v počítači, ale také při ukládání či přenosu dat u vašeho androidího smartphonu, myslím, že lepší řešení než SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 na trhu v současnosti nenaleznete. Jedná se totiž o skutečně všestranného pomocníka, který vám dokáže vytrhnout trn z paty v mnoha situacích. Jeho cena je navíc tak nízká, že se dle mého názoru jedná o must-have příslušenství každého správného androiďála. 

Související články

Dnes nejčtenější

.