Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila počátkem tohoto roku dva nové modely produktové řady Galaxy A. Jednalo se o Samsung Galaxy A51 a Galaxy A71. První z těchto dvou jmenovaných byl vydán v Indii koncem ledna, druhý v průběhu tohoto měsíce. Jihokorejský gigant má ale v plánu uvést do prodeje několik dalších modelů řady Galaxy A. O jednom z nich – Samsungu Galaxy A41 – si můžeme díky webu Pricebaba udělat představu již teď. Server Pricebaba totiž ve spolupráci s leakerem s přezdívkou @OnLeaks zveřejnil nejenom exkluzivní 5K rendery chystaného smartphonu, ale také 360° video a některé z klíčových specifikací Samsungu Galaxy A41.

Z fotografií i z videa je poměrně jasné, že Galaxy A41 bude patřit spíše mezi ty dostupnější modely. Zatímco modely Galaxy A51 a Galaxy A71 jsou vybavené Infinity-O displejem s výřezem ve tvaru průstřelu, Samsung Galaxy A41 je podle všeho opatřen Infinity-U displejem s výřezem pro selfie kameru ve tvaru kapky. Úhlopříčka displeje by měla činit 6 nebo 6,1 palce. Na zadní straně telefonu se pak nachází objektivy fotoaparátu, seřazené do obdélníkového tvaru – můžeme vidět trojici vertikálně umístěných objektivů a LED blesk po pravé straně. OnLeaks potvrdil, že Samsung Galaxy A41 bude vybaven fotoaparátem se 48MP senzorem. Specifikace zbývajících dvou fotoaparátů nebyly uvedeny, rozlišení přední kamery by mělo činit 25MP.

Absence viditelného snímače otisků prstů napovídá tomu, že by se příslušné čidlo mohlo nacházet na přední straně pod sklem displeje. Na pravé straně smartphonu jsou pak umístěná tlačítka pro ovládání hlasitosti i pro vypínání, na levé straně se nachází slot pro SIM kartu. Přítomnost slotu pro microSD kartu není na fotografiích ani na videu nijak patrná. Na spodní části telefonu můžeme vidět port typu USB-C, 3,5 mm audio jack a mřížku reproduktoru. Celkové rozměry připravovaného smartphonu činí 150 x 70 x 7,9 mm, tloušťka v oblasti vystouplého fotoaparátu by měla činit zhruba 8,9 mm.

O dalších specifikacích Samsungu Galaxy A41 si můžeme udělat představu díky nedávným výsledkům z Geekbench. Ty poukazují na přítomnost osmijádrového 1,70 Hz čipsetu MediaTek Helio P65 a 4G RAM, Samsung Galaxy A41 s operačním systémem Android 10 a rozhraním One UI 2.0 by měl být k dostání ve 64GB a 128GB variantě. Smartphone by podle všeho měl být nabídnout podporu 15W rychlonabíjení, kapacita baterie by měla činit 3500 mAh.

Samsung Galaxy A41 rendery

Dnes nejčtenější

Další články