Zavřít reklamu

Smartphony od společnosti Samsung patří dlouhodobě mezi velmi populární zařízení. Není tedy divu, že se jeho smartphony opakovaně umisťují v nejrůznějších žebříčcích oblíbených nebo nejprodávanějších mobilních zařízení. Údaje hned dvou na sobě vzájemně nezávislých analytických společností nedávno ukázaly, že spotřebitelé jeví v poslední době velký zájem zejména o smartphony produktové řady Galaxy A.

Pravdou je, že telefony této řady se Samsungu opravdu podařily. Firma celou tuto sérii výrazně a důkladně přepracovala ve snaze co nejschopněji konkurovat zejména čínským výrobcům smartphonů a získat významnější podíl na klíčových trzích, jako je třeba Indie. Nyní to vypadá, že se tato strategie Samsungu skutečně vyplatila.

Společnost Canalys nedávno publikovala svůj seznam nejúspěšnějších smartphonů loňského roku. Žebříček byl vypracován na základě odhadovaných údajů o počtu prodaných smartphonů. První dvě příčky obsadila společnost Apple se svým iPhonem XR a iPhonem 11. Vzhledem k tomu, že Apple má v nabídce mnohem méně modelů než ostatní výrobci, je ale snazší obsadit vrchní příčky. Na třetí příčce se umístil Samsung Galaxy A10, a stal se tak nejprodávanějším smartphonem s operačním systémem Android za rok 2019. Samsung s tímto modelem cílil zejména na nové a méně náročné uživatele, a vypadá to, že snaha padla na úrodnou půdu. Čtvrtou a pátou příčku obsadily modely Galaxy A50 a Galaxy A20. Samsungu Galaxy A50 se v loňském roce dařilo opravdu dobře, a čtvrté místo tedy získal zaslouženě. Na desáté příčce žebříčku společnosti Canalys se pak umístila loňská vlajková loď Samsungu, model Galaxy S10+.

Podobný žebříček společnosti Counterpoint Research podává trochu odlišné informace. Třetí místo tohoto seznamu obsadil Samsung Galaxy A50, na čtvrté příčce skončil Galaxy A10 a sedmé místo obsadil Samsung Galaxy A20. I přes rozdílné výsledky se i v tomto případě potvrdilo, že Samsung na trhu se smartphony s operačním systémem Android dominoval i v loňském roce.

Co se jednotlivých modelů týče, Samsungu Galaxy A50 se nejlépe dařilo v Evropě, zatímco Galaxy A10 ovládl trh na Středním východě, v Africe a Latinské Americe.

Sasmung-Galaxy-A50-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.