Zavřít reklamu

To, že v polovině února příštího roku spatří světlo světa nové modely smartphonů řady Galaxy S11, bere řada lidí téměř již jako hotovou věc. Internetem už koluje řada spekulací a úniků, takže si můžeme udělat poměrně věrnou představu o tom, jak budou nové telefony vypadat. Už také téměř s jistotou víme, že se nové smartphony od Samsungu dočkají významného upgradu fotoaparátu, a že se bude jednat o sestavu modelů Galaxy S11e, S11 a S11+.

Server SamMobile popisuje model S11 jako „Galaxy Note 10 s větším a komplexnějším systémem fotoaparátu“, a v souvislosti s fotoaparátem chystané novinky se také mluví o jedné poměrně překvapivé funkci, kterou je 3D rozpoznávání obličeje. Tuto funkci používá například konkurenční Apple pro odemykání novějších modelů svých smartphonů.

Samsung Galaxy S11 Render
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Pokud ale můžeme věřit nedávno zveřejněným renderům, bude displej Samsungu Galaxy S11 opatřen průstřelem pro přední fotoaparát. U konkurence ale můžeme pozorovat, že přední fotoaparát se všemi senzory, nezbytně potřebnými ke 3D snímání obličeje, zabere mnohem více místa, a proto je zapotřebí mnohými tolik kritizovaný výřez.

Analytik Lee Jong-wook je toho názoru, že by Samsung mohl k odemykání Galaxy S11 použít ultrazvukový snímač otisků prstů, umístěný pod displejem, a 3D snímání obličeje představí  u dalších novinek. Vzhledem k tomu, že operační systém Android 10 nabízí podporu 3D snímání obličeje, by ale na druhou stranu mohlo být logické, že Samsung tuto technologii bude chtít zavést co nejdříve. V souvislosti se čtečkou otisků prstů u smartphonů od Samsungu se navíc nedávno objevily zprávy, podle kterých může být tato funkce při používání nesprávných doplňků zneužita, a některé finanční instituce nabádaly své klienty, aby pro ověření v jejich aplikacích nepoužívali otisk prstu. Bližší podrobnosti o odemykání budoucího Samsungu Galaxy S11 bychom se měli dozvědět v následujících měsících.

Samsung Galaxy S11 Render
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

 

Související články

Dnes nejčtenější