Zavřít reklamu

To, že v polovině února příštího roku spatří světlo světa nové modely smartphonů řady Galaxy S11, bere řada lidí téměř již jako hotovou věc. Internetem už koluje řada spekulací a úniků, takže si můžeme udělat poměrně věrnou představu o tom, jak budou nové telefony vypadat. Už také téměř s jistotou víme, že se nové smartphony od Samsungu dočkají významného upgradu fotoaparátu, a že se bude jednat o sestavu modelů Galaxy S11e, S11 a S11+.

Server SamMobile popisuje model S11 jako „Galaxy Note 10 s větším a komplexnějším systémem fotoaparátu“, a v souvislosti s fotoaparátem chystané novinky se také mluví o jedné poměrně překvapivé funkci, kterou je 3D rozpoznávání obličeje. Tuto funkci používá například konkurenční Apple pro odemykání novějších modelů svých smartphonů.

Samsung Galaxy S11 Render

Pokud ale můžeme věřit nedávno zveřejněným renderům, bude displej Samsungu Galaxy S11 opatřen průstřelem pro přední fotoaparát. U konkurence ale můžeme pozorovat, že přední fotoaparát se všemi senzory, nezbytně potřebnými ke 3D snímání obličeje, zabere mnohem více místa, a proto je zapotřebí mnohými tolik kritizovaný výřez.

Analytik Lee Jong-wook je toho názoru, že by Samsung mohl k odemykání Galaxy S11 použít ultrazvukový snímač otisků prstů, umístěný pod displejem, a 3D snímání obličeje představí  u dalších novinek. Vzhledem k tomu, že operační systém Android 10 nabízí podporu 3D snímání obličeje, by ale na druhou stranu mohlo být logické, že Samsung tuto technologii bude chtít zavést co nejdříve. V souvislosti se čtečkou otisků prstů u smartphonů od Samsungu se navíc nedávno objevily zprávy, podle kterých může být tato funkce při používání nesprávných doplňků zneužita, a některé finanční instituce nabádaly své klienty, aby pro ověření v jejich aplikacích nepoužívali otisk prstu. Bližší podrobnosti o odemykání budoucího Samsungu Galaxy S11 bychom se měli dozvědět v následujících měsících.

Samsung Galaxy S11 Render

 

Související články

Dnes nejčtenější

.