Zavřít reklamu

Tento týden se konala pravidelná událost společnosti Samsung s názvem C-Lab Outside Demoday. Místem konání byl R&D Campus v Seocho-gu v jihokorejském Soulu. Letos se na akci představilo celkem osmnáct startupů, které byly vybrány v rámci srpnové soutěže C-Labs Outside. Zaměření těchto startupů je opravdu různorodé, počínaje umělou inteligencí či virtuální nebo rozšířenou realitou přes životní styl až po zdravotní péči.

Akce C-Lab Outside Demoday se zúčastnily více než tři stovky lidí – jednalo se nejen o zakladatele a vedoucí vítězných startupů, ale také vlivné investory a pochopitelně také představitele společnosti Samsung. C-Lab – nebo také Creative Lab – je Samsungem spravovaný inkubátor startupů. Díky němu mohou zakladatelé těchto startupů proměnit své nápady v realitu, a to s pomocí zdrojů a podpůrných služeb společnosti Samsung. V loňském roce Samsung rozšířil svou působnost také o podporu startupů „zvenčí“. V rámci tohoto programu si klade za cíl podpořit v průběhu příštích čtyř let celkem pětistovku startupů, z toho 300 externích.

Firmy, které budou do programu vybrány, mohou získat roční pobyt ve zmíněném R&D kampusu, kde mohou většinu vybavení využívat zcela zdarma, a dostane se jim rovněž nezanedbatelné finanční podpory. Samsung tyto malé firmy také podpoří při účasti na mezinárodních technologických veletrzích, jako je CES, MWC, IFA a další. Loni bylo v rámci programu C-Lab Outside vybráno celkem dvacet různých startupů, jejichž zakladatelé předvedli investorům své produkty a služby.

C-Lab 2019 Samsung
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.