Zavřít reklamu

Společnost Huawei představovala pro Samsung v posledních několika letech relativní ohrožení. Vlajkové lodi mezi smartphony tohoto čínského giganta se na trhu obvykle uchytily poměrně dobře, což byl pro Samsung pochopitelně důvod k jistému znepokojení. Zlom přišel ve chvíli, kdy byla vlivem obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou ohrožena pozice firmy Huawei na americkém trhu. Firma se v USA ocitla na černé listině a bylo jí zde znemožněno obchodování.

Mezi důsledky tohoto opatření patří například i to, že Huawei již nemůže pro svá zařízení zabezpečit licenci Google Mobile Services (GMS). Nejnovější produktová řada Mate 30 tím pádem postrádá přístup k oblíbeným aplikacím a službám Google pro Android, jako je Google Play Store, YouTube, Google Maps, Google vyhledávání a řada dalších. Na trzích mimo oblast Číny jsou tedy nejnovější smartphony společnosti Huawei prakticky k nepoužití.

screenshot 2019-09-20 v 20.45.24

Pro Samsung to ale představuje jisté zvýhodnění a také skvělou příležitost vylepšit svou pozici na trhu. Vedení společnosti si je této výhody velmi dobře vědomo a umí ji řádně využít. Když firma Huawei představila tento týden v Mnichově své novinky řady Mate 30, Samsung rozeslal zákazníkům v Latinské Americe propagační e-maily ve španělštině, ve kterých si bere na mušku absenci služeb Google u konkurenčního Mate 30.

V předmětu e-mailu stojí výzva k užívání si aktualizací, aplikací a služeb Google, v příloze e-mailu pak příjemci najdou obrázek Samsungu Galaxy Note 10 s ikonkami aplikací a služeb od Googlu. O Huawei a jeho zařízeních zde sice nepadne ani slovo, načasování a tématika e-mailu ale mluví sama za sebe. Samsung se obvykle v rámci propagace svých zařízení vyloženě nechlubí vztahem se společností Google, v tomto případě se ale jedná o pochopitelnou výjimku.

Galaxy-Note10-Note10Plus-FB

Dnes nejčtenější

.