Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden představila na výročním herním veletrhu E3 v Los Angeles vlastní herní monitor. Sedmadvacetipalcový CRG5 je prvním monitorem od Samsungu, který je kompatibilní s Nvidia G-Sync. CRG5 se tak stal nejnovějším přírůstkem do rodiny inovativních zakřivených herních monitorů, jako je například monstrózní 49palcový CRG9.

Nejžhavější novinka na poli herních monitorů od Samsungu se pyšní Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů, nejostřejším dostupným zakřivením 1500R a se svým ultraširokým pozorovacím úhlem 178° slibuje dokonale pohlcující herní zážitek. Obnovovací frekvence displeje činí úctyhodných 240Hz, odezva monitoru pak činí 4ms. Samsung u svého nového CRG5 dále slibuje kontrastní poměr 3000:1 a maximální jas 300 nitů.

Co se konektivity týče, je CRG5 vybaven jedním DisplayPortem 1.2, dvojicí HDMI 2.0 portů a 3,5mm jackem. Kompatiblita s Nvidia G-Sync zaručuje hladký herní zážitek s nízkou latencí. Uživatelé budou mít možnost u monitoru nastavit rozdílnou kalibraci pro odlišné herní žánry a vytvořit u něj až tři různé profily.

CRG5 se může pochlubit designem s minimálními rámečky po třech stranách a stabilním, ergonomickým stojánkem, displej bude ale rovněž možné připevnit na stěnu. Celosvětový prodej nejnovějšího zakřiveného herního monitoru od Samsungu odstartuje ve třetím čtvrtletí tohoto roku, jeho cena byla stanovena na 399,99 dolaru, tedy v přepočtu zhruba něco málo přes 9 tisíc korun.

Rozměry monitoru bez stojánku činí 616.6 x 472.3 x 250.5 milimetru, váha bez stojánku činí 4,6 kilogramu.

14Zdroj: Samsung

Související články

Dnes nejčtenější

.