Zavřít reklamu

Samsung zahájil prodej DeX Pad, dokovací stanice, která je šitá na míru novým smartphonům Galaxy S9 a S9+ a dokáže je proměnit v desktopový počítač. Jedná se tak o vůbec nejzajímavější příslušenství v nabídce Samsungu, které se začíná prodávat celý měsíc od spuštění prodejů zmíněných vlajkových modelů.

Samsung DeX Pad je přímý nástupce loňské generace doku DeX Station, který byl představen spolu s modely Galaxy S8 a S8+. Nový DeX Pad přináší hned několik novinek. Telefon se totiž po novu do dokovací stanice nestaví, ale pokládá, díky čemuž lze dotykový displej smartphonu použít v desktopovém režimu jako touchpad a ovládat jím kurzor na obrazovce. Novinkou je také podpora rozlišení až 2560 × 1440, zatímco loňská generace nabízela výstup pouze ve Full HD (1920×1080). Naproti tomu ale DeX Padu chybí ethernet port, nicméně dva klasické USB porty, jeden USB-C a HDMI port zůstaly.

K DeX Padu stačí jen připojit monitor, klávesnici a myš (případně využít displej telefonu), vložit do něho smartphone a rázem máte plnohodnotný počítač se speciální, desktopovou verzí Androidu. I když je stanice označována jako příslušenství šité pro nový Galaxy S9 a S9+, podporuje i loňské modely Galaxy S8, S8+ a Note8. Spolu s DeX Pad najdete v balení HDMI kabel, nabíječku do zásuvky a datový kabel. Doporučená cena je 2 499 Kč, Alza však do dnešní půlnoci nabízí DeX Pad za snížených 2 355 Kč.

Samsung Dex Pad FB

Dnes nejčtenější

.