Zavřít reklamu

Samsung po boku Galaxy S9 a S9+ představil také novou aplikaci My BP Lab pro přesné měření krevního tlaku a míry stresu. Aplikace je navržena tak, aby maximálně využívala inovativní optický snímač dostupný v nejnovějších vlajkových modelech Samsungu a tím uživatelům poskytla co nejpřesnější informace o jejich zdravotním stavu. Výhodou teda spočívá především v tom, že telefony jsou schopné měřit krevní tlak bez dalších externích zařízení.

Aplikaci My BP Lab vyvinul Samsung ve spolupráci se sanfranciskou University of California (UCSF) a společně spustili program, do kterého se mohou uživatelé přihlásit. Po zapojení do programu budou uživatelé v průběhu dne na vyžádání získávat informace o krevním tlaku a stresu. Jedním z cílů studie je optimalizovat aplikaci My BP Lab, aby poskytovala kontextově zasazenou a vědecky podloženou zpětnou vazbu a aby si uživatelé byli lépe vědomi hodnot krevního tlaku a stresu, a mohli tak lépe sledovat svůj zdravotní stav. Studie na základě sběru údajů od tisíců uživatelů v reálných podmínkách dále zpřesňuje odečty hodnot krevního tlaku.

Uživatelé, kteří aplikaci My BP Lab spustí, budou přizváni k účasti v třítýdenní výzkumné studii UCSF, jejímž cílem je sledovat stres a způsob, jakým emoce prožívané během dne ovlivňují tělesnou a duševní pohodu. Účastníci budou podávat zprávy o svém chování, včetně spánku, cvičení a stravy, a snímač chytrého telefonu budou během dne využívat k měření krevního tlaku. Dozvědí se například, v který den týdne prožívali největší stres nebo jaký vliv měla kvalita spánku v noci na jejich krevní tlak po ránu.

Bohužel ale program, do kterého je potřeba se zapojit, abyste mohli naměřené údaje o krevním tlaku a stresu získat, je v současné době omezen na Spojené státy a pro osoby starší 18 let. Potřebná aplikace My BP Lab bude dostupná v Google Play Store od 15. března.

Samsung Galaxy-S9-camera hearthrate sensor FB

Související články

Dnes nejčtenější

.