Zavřít reklamu

Již několikrát nám Samsung svým jednáním z minulých měsíců naznačil, že to myslí se svou chytrou asistentkou Bixby opravdu vážně a je odhodlán z ní vytvořit konkurenceschopného hráče, který se bude bez problému rovnat se Siri od Applu, Cortanou od Microsoftu či Alexou od Amazonu, stůj co stůj. A podle čerstvého prohlášení šéfa Samsungu DJ Koha to vypadá, že k tomu má nakročeno opravdu zajímavě.

Na Mobile World Congress 2018, který se koná v těchto dnech ve španělské Barceloně, je o Samsungu opravdu slyšet. Pozornost na sebe totiž strhl již v neděli při představení nových modelů Galaxy S9 a S9+, které přináší řadu zajímavých vylepšení v čele s prvotřídním fotoaparátem. Není to však jen Galaxy S9, co mnohé zaujalo. Šéf Samsungu totiž prozradil, jaké plány má v následujících měsících společnost s Bixby.

Podle jeho slov je jihokorejský gigant připraven vypustit novou Bixby 2.0 při představení chystaného phabletu Galaxy Note9, který se veřejnosti představí s největší pravděpodobností na začátku druhé poloviny letošního roku. Podle Koha nám pak nová Bixby nabídne možnost rozpoznání hlasu více osob. To ve zkratce znamená, že by měla být schopna jisté personalizace, která by se projevovala například v přehrávání různých playlistů, které by měla přiřazena k určitým hlasům, a podobně. Samsung už prý tuto novinku intenzivně testuje.

Konkurence v ohrožení 

Možnost rozpoznat více hlasů by mohla Samsungu hodně pomoci i při prodejích chystaného chytrého reproduktoru, který by měl spatřit světlo světa už ve druhé polovině letošního roku. Teoreticky by jej tak mohl Samsung poprvé ukázat právě při představení nového Galaxy Note 9 a Bixby 2.0, ze které bude reproduktor velmi těžit. Chytrým reproduktorem bude totiž chtít Samsung zajisté konkurovat svému rivalovi Applu, který již svůj produkt představil. HomePod, jak jej Apple nazval, však rozeznání více hlasů nezvládá, což by pro něj mohl být v měření sil s Bixby Speakrem, jak reproduktor od Samsungu pracovně svět nazývá, velkým mínusem.

Snad se tedy podaří Samsungu dotáhnout svůj projekt do konce a Bixby, která dokáže bez problému rozeznat vícero hlasů, nám úspěšně představí. Na druhou stranu si však nebudeme nalhávat, že ji u nás v České republice a na Slovensku v nějaké větší míře využijeme. Daleko větším přínosem by pro nás byla totiž právě podpora našeho jazyka. O tom si však můžeme zatím nechat jen zdát.

Bixby FB

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.