Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S9 a S9+ se představují. Svět uchvátí hlavně svým fotoaparátem

|
Kategorie:HOT články
Diskuze

Samsung se dnes v podvečer na Mobile World Congress v Barceloně pochlubil svými novými vlajkovými modely Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ty přímo navazují na loňské “es-osmičky”, což především dokazuje až na hrstku změn shodný design. Vylepšení jsme se tak dočkali hlavně uvnitř telefonu, a to jak po hardwarové tak i softwarové stránce. Značnou progresí prošel fotoaparát, zvuk, výkon, zabezpečení a také proměna v desktopový počítač.

Fotoaparát

Jednoznačně největším lákadlem Galaxy S9 a S9+ je kompletně přepracovaný fotoaparát. Telefony jsou osazeny snímačem Super Speed Dual Pixel se speciálním výpočetním výkonem a pamětí a disponují novým objektivem s variabilní clonou, který je tím pádem vhodný i do špatných světelných podmínek. Podobně zajímavá je i možnost snímání superzpomalených záběrů a vytváření animovaných emoji za pomoci rozšířené reality. Fotoaparát Galaxy S9 a S9+ obsahuje následující funkce:

  • Super slow-motion videa: Galaxy S9 a Galaxy S9+ jsou druhými smartphony na světě, které jsou schopny při nahrávání videa zachytit až 960 snímků za sekundu. Telefony rovněž nabízejí chytrou funkci automatické detekce pohybu, která rozpozná pohyb na snímku a automaticky spustí nahrávání – stačí tak pouze správně nastavit kompozici. Po nasnímání superzpomalených záběrů je možné si zvolit hudbu na pozadí z 35 různých možností, nebo k videu přiřadit melodii ze seznamu oblíbených písní. Jednoduchým poklepáním mohou uživatelé také vytvářet, upravovat a sdílet soubory ve formátu GIF a využít při tom tří hravých režimů smyčky pro opakované přehrávání záznamu.
  • Kvalitní fotografie při špatných světelných podmínkách: Většina chytrých telefonů je vybavena pevnou clonou, která se nedokáže přizpůsobit málo či příliš světlému prostředí a výsledné snímky jsou proto zrnité nebo vybledlé. Samsung se proto rozhodl, že fotoaparát ve smartphonech posune na novou úroveň a Galaxy S9 i S9+ nabízejí variabilní clonu, kterou lze přepínat mezi hodnotami F1.5 a F2.4.
  • Animované emoji: Jednou z dalších zásadních novinek telefonů je možnost vytvářet emoji, které budou vypadat, znít a chovat se stejně jako jejich uživatelé. Emotikony využívají rozšířenou realitu (AR Emoji) a algoritmus strojového, který analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů a následně vytvoří trojrozměrný model. Fotoaparát tak rozpozná např. mrkání nebo kývání. AR Emoji je následně možné proměnit ve video či nálepky, které lze pak sdílet.
  • Bixby: Chytrý asistentka integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií strojového učení užitečné informace o okolí. Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase dokáže Bixby okamžitě dodat informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Je tak možné si pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně, dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidíte, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Vylepšený zvuk

Galaxy S9 a S9+ prošly značnou proměnou i po stránce zvuku. Telefony totiž nově disponují stereo reproduktory, které jsou navíc vyladěny k dokonalosti sesterskou společností AKG. Zatímco jeden reproduktor se nachází tradičně na spodní hraně telefonu, druhý je přímo nad displejem – Samsung vylepšil reproduktor sloužící doposud jen pro hovory. Velkou novinkou je také podpora prostorového zvuku Dolby Atmos

Nová generace DeX

S loňskými modely se představila také dokovací stanice DeX, která dokázala proměnit smartphone v desktopový počítač. Dnes se Samsung pochlubil s druhou generací této dokovací stanice a ruku v ruce s tím se změnilo i její jméno. Díky novému doku Dex Pad lze připojit Galaxy S9 a S9+ k většímu monitoru, klávesnici a myši. Hlavní novinkou přitom je, že samotný telefon zapojený do DeX Pad lze proměnit v touchpad. Dex Pad bude v České republice dostupný v průběhu dubna za cenu 2 499 Kč.

Další novinky

Už je tradicí, že vlajkové telefony Samsungu podporují bezdrátové nabíjení, jsou odolné proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68, a v případě Galaxy S9 a S9+ tomu není jinak. Novinka ale nyní umožňuje rozšířit úložiště až na 400 GB a je vybavena nejnovějšími špičkovými procesory, které nabízejí vysoký výkon a sofistikované zpracování obrazu.

Vylepšením prošlo i zabezpečení telefonů a nyní jsou chráněny nejnovější bezpečnostní platformou Samsung Knox 3.1, která splňuje parametry obranného průmyslu. Galaxy S9 a S9+ podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje – takže si uživatelé mohou zvolit nejlepší způsob ochrany svého zařízení a aplikací. Novinkou ale je funkce Intelligent Scan, což je způsob ověření totožnosti, který inteligentně využívá kombinovaných předností snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje k rychlému a pohodlnému odemknutí telefonu uživatele v nejrůznějších situacích. Telefony Galaxy S9 a S9+ představují i funkci Dedicated Fingerprint, která dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

Díky vylepšenému optickému snímači zabudovanému přímo do Galaxy S9 a S9+ posouvají na vyšší úroveň též péči o zdraví, jelikož poskytují bohatší a přesnější informace o zdravotním stavu uživatele. Snímač umožňuje telefonům sledovat faktor srdeční zátěže uživatele, což je nový způsob měření nároků kladených na srdce, a to v reálném čase.

Ceny a prodej:

V České republice budou oba modely dostupné ve třech barevných variantách – Midnight Black, Coral Blue a zcela nové Lilac Purple. Doporučená cena modelu Galaxy S9 bude 21 999 Kč u verze s 64GB úložištěm a 24 499 Kč u modelu s úložištěm o kapacitě 256 GB. Ceny většího Galaxy S9+ se pak zastavila na 24 499 Kč (64 GB) resp. 26 999 Kč (256 GB).

Na našem trhu bude je možné si Samsung Galaxy S9 a S9+ ve verzi 64 GB předobjednat už od dnešního dne od 18:00. Předobjednávky poběží do 15. 3. Pokud si však telefon objednáte do 8.3., pak jej obdržíte v pátek 9.3. – tedy o celý týden dříve před oficiálním spuštěním prodeje. Druhá výhoda předobjednávky spočívá v tom, že zákazník může prostřednictvím webu www.novysamsung.cz odprodat svůj starý telefon a k výkupní ceně získá bonus 2 500 Kč.

  Galaxy S9 Galaxy S9+
OS Android 8 (Oreo)
Displej 5,8palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:9[1],[2] (570ppi) 6,2palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:97, 8 (529ppi)

 

Tělo 147,7 × 68,7 × 8,5 mm, 163 g, IP68[3] 158,1 × 73,8 × 8,5 mm, 189 g, IP689
Fotoaparát Zadní: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Přední: 8MP AF (F1.7)

Zadní: Duální fotoaparát s duálním OIS

–      Širokoúhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)

–      Teleobjektiv: Snímač 12MP AF (F2.4)

–      Přední: 8 MP AF (F1.7)

Aplikační procesor Exynos 9810, 10nm, 64bitový, osmijádrový procesor (2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad)[4]
Paměť 4 GB RAM

64/256 GB + slot pro Micro SD (až 400 GB)[5]

 

6 GB RAM

64/256 GB + slot pro microSD (až 400 GB)11

 

SIM karta Jedna SIM: Nano SIM

Dvě SIM (hybridní SIM): Nano SIM + Nano SIM nebo slot pro microSD[6]

Baterie 3 000 mAh 3 500 mAh
Rychlé kabelové nabíjení kompatibilní se standardem QC 2.0

Bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardy WPC a PMA

Sítě Vylepšená 4×4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[7]
Platby NFC, MST
Snímače Snímač oční duhovky, snímač tlaku, akcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallův snímač, snímač tepové frekvence, snímač blízkosti, světelný snímač RGB
Ověřování Zámek: vzor, PIN, heslo

Biometrický zámek: snímač oční duhovky, snímač otisků prstů, rozpoznávání obličeje, Intelligent Scan: multimodální biometrické ověření se snímáním oční duhovky a rozpoznáním obličeje

Audio Stereofonní reproduktory vyladěné od AKG, prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos

Formáty přehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsungs-next-smartphone-could-boast-a-side-mounted-fingerprint-scanner
Samsung chystá nový smartphone se čtečkou otisků prstů na boku
Samsung Galaxy S10 concept 1
Samsung Galaxy S10 dostane tu nejlepší čtečku otisků v displeji
Hledame redaktora Samsung Magazine
Hledáme redaktora na novinky a návody [aktualizováno]
note 9 vyroba
Takto vypadá výroba nového Galaxy Note9. Nahlédněte do továrny Samsungu
Samsung-Galaxy-Note9-vs-Note8 FB
Prohlédněte si přehlednou infografiku, která vám ukáže rozdíly mezi Galaxy Note9 a Note8
samsung-galaxy-home-FB
“Hi, Bixby!” Samsung představil svůj chytrý reproduktor Galaxy Home
Samsung Galaxy Watch FB
Samsung představil hodinky Galaxy Watch: umí měřit stres, analyzovat spánek a nabízí i podporu LTE
Galaxy-Note-9-camera FB
Samsung Galaxy Note9 se představuje: zaujme obří baterií a chytrým fotoaparátem
Samsung Galaxy S9 FB
Skvělý fotoaparát a vyšší výkon zákazníky nepřesvědčily. Prodeje Samsungů Galaxy S9 a S9+ klesají
Samsung Dex Pad FB
Už žádný DeX Pad. Z chystaného Samsungu Note9 uděláte osobní počítač i bez speciálního příslušenství
Samsung-Galaxy-S10-concept-FB
Víme, jak velké displeje nabídnou všechny tři modely Samsungu Galaxy S10
Samsung akce Galaxy S9
Samsung nyní ke svým smartphonům rozdává bonus až 4 000 Kč. Ke Galaxy S9 a S9+ navíc přidá 256GB kartu
Samsung Galaxy S9 FB
Samsung je maximálně bezpečný. Modely Galaxy S8, S9 a Note8 může využívat i americká armáda
galaxy note9 fb
Samsung oficiálně oznámil, kdy představí Galaxy Note9
Samsung Galaxy S10 concept triple camera FB
Samsung představí tři různé varianty Galaxy S10. Největší model nabídne trojitý fotoaparát
foldalbe-smartphone-FB
Nulové rámečky a druhý displej na zádech? Samsung koketuje s designem budoucích telefonů Galaxy
Samsung-Galaxy-S10-concept-Geskin-FB 2
Přesně takto by měl vypadat chystaný Samsung Galaxy S10
samsung-project-valley-FB
Takto měl vypadat skládací telefon od Samsungu. Prodávat se naštěstí nikdy nezačal