Zavřít reklamu

Intelligent Scan: poznejte jednu z nejlepší funkcí nového Samsungu Galaxy S9

Samsung včera konečně představil tolik očekávané smartphony Galaxy S9 a Galaxy S9+. Spolu s řadou novinek dvojice přichází s vylepšenými bezpečnostními funkcemi pro autentizaci a přístup k datům.

Samsung představil skener oční duhovky u nešťastného modelu Galaxy Note7. Později se funkce dostala i do Galaxy S8 a Galaxy Note8, nicméně nejnovější vlajkové lodě se pyšní propracovanějším systémem. Snímač oční duhovky byl vylepšen, a tak dokáže identifikovat vzorky duhovky i z větších vzdáleností.

Inteligentní skenování kombinuje snímání duhovky a rozpoznávání obličeje

Technologie rozpoznávání obličeje byla zavedena už v Galaxy S8, avšak Samsung na ní zapracoval, a tak je v Galaxy S9 o něco lepší. Využívá více dat k rozpoznávání odlišných vlastností obličeje, dokonce dokáže rozpoznat obličej z různých úhlů.

Samsung navíc kombinuje snímání duhovky, rozpoznávání obličeje a inteligentní technologie, aby vytvořil bezproblémový systém založený na biometrické autentizaci. Systém nazval Intelligent Scan.

Funkce Intelligent Scan analyzuje vaši tvář, okolní světelné podmínky a určuje ideální způsob autentizace pro odemknutí zařízení. Jednoduše řečeno, jedná se o inteligentní autentizační systém, který automaticky vybírá, zda telefon odemkne na základě rozpoznání obličeje, nebo skenování duhovky v závislosti na tom, v jakém prostředí se nacházíte. Uživatel tak telefon odemkne v různých prostředích bez problémů.

Kombinace dvou různých řešení by měla usnadnit autentizaci také uživatelům, kteří mají něco přes obličej, například šátek. Samsung plánuje integrovat funkci také do různých aplikací počínaje Samsung Pass.

Galaxy S9 disponuje ještě čtečkou otisků prstů, a tak ho odemknete pohledem, dotykem anebo zadáním hesla. Záleží na vás, co vám vyhovuje.

Zdroj: SamMobile

Diskuze

  Tohle zabezpečení je ale jen softwarová úprava nebo..? Takže by Intelligent Scan mohl být zpětně implementován na S8, Note8? Třebas po upgradu na Oreo?

  Reagovat

  Máte pravdu, ale ta získaná data musí něco zpracovávat – dostatečně výkonný procesor. A právě tady má nejnovější S9 a S9+ navrch.

  Reagovat

  Zrovna s biometrikou nejsem na Note8 úplně spokojený, takže bych tuhle úpravu uvítal. 🙂

  A co by vás pak nutilo platit dalších 25 tisíc? To se určitě nestane.

  A v cem má S9 nebo s9+ v procesoru proti note 8 navrch to by mě zajímalo?? Pokud se nepletu má note8 stejně parametry a stejný procesor jako s9 a s9+??

  Byl jsem majitelem S8 do ledna a sken oční duhovky bylo něco tragického. Přešel jsem ke konkurenci a FaceID to je jiné kafe. Jak vidím na demonstračním videu S9, nic se nezměnilo – opět je třeba zvedat telefon jako blbec do přesného umístění, aby byla duhovka načtena… Toto zabezpečení je pro stálé užívání zcela k ničemu, bohužel.

  Reagovat

  A kolik aplikací tohle dokáže využít? Pokud vím tak aplikace využívají jen čtečku otisků a tahle nudloidní zrůda ji má na zádech a mě čtečka na zádech strašně štve tak že nic nového 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články