Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že se Samsung snaží vyvinout čtečku otisků prstů integrovanou v displeji, kterou by rád vnukl už budoucímu phabletu Galaxy Note9. Jiná vlajková loď Galaxy S9 by zase měla dostat zcela přepracovanou technologii pro sken obličeje, která by se měla kvalitou rovnat jablečnému Face ID. I přes tyto počiny však na klasickou verzi čtečky otisků prstů Samsung zřejmě nezanevřel. Patentoval si totiž velmi zajímavou věc, kterou možná v budoucích produktech použije.

Jihokorejský gigant čelí vcelku často kritice právě za umístění své čtečky. Její poloha na zadní straně vedle fotoaparátu je totiž podle mnoha uživatelů nekomfortní a celou její účinnost umístěním degraduje. A právě to se rozhodl Samsung vyřešit. Jeho nejnovější patent totiž počítá s integrací čtečky na přední stranu telefonu. Jelikož se však společnost snaží prorazit se svými Infinity displeji, které jsou opravdu velmi působivé, čtečku u nich vyřeší malým výřezem na spodní straně smartphonu. Tím by Samsung docílil obrovského displeje a zároveň by zachoval fyzické tlačítko, které sice z jeho špičkových smartphonů pomalu mizí, byla by však škoda jej se čtečkou, kvůli které se výřez tak či tak udělá, nespojit.

snimac otisku prstu

Ačkoliv se může zdát toto řešení velmi zajímavé, těžko říci, jak by se na něj zákazníci jihokorejského giganta tvářili. Před nějakým časem totiž prováděl web sammobile průzkum, ve kterém se svých čtenářů ptal na názor na výřez iPhonu X. Závěr byl vcelku jednoznačný. Valná většina respondentů výřez odsoudila a označila ho za nevkusný. Těžko však říci, zda by se Jihokorejci hlasem lidu řídili. Osobně si myslím, že u vlajkových lodí by podobný experiment nezkusili, u smartphonů v nižší až střední cenové třídě by to však úplně nereálné být nemuselo. Samozřejmě se však zatím jedná o pouhý patent, takže je potřeba na něj i tak nahlížet.

samsung-patent-fingerprint-notch-1
Galaxy-Note-fingerprint-FB

Zdroj: galaxyclub.nl

Dnes nejčtenější

.