Samsung příští rok odstartuje revoluci, Galaxy Note 9 má jako první nabídnout čtečku otisků pod displejem

Letošní modely od Samsungu jsou sice opravdu úžasné, některým uživatelům však leží v žaludku umístění snímače otisků prstů. Ten je totiž jako již tradičně umístěn na zádech a své uživatele nutí k lehce nepohodlné manipulaci. Doposud se však tvrdilo, že neexistuje technologie, která by snímač otisků prstů dokázala integrovat do předního panelu tak, aby spolehlivě fungoval. To by se ale mělo už příští rok změnit.

Integrace do displeje je obrovsky ožahavé téma. Letos se o něj například pokoušeli inženýři v Applu, kteří doufali, že jej vnuknou svému iPhonu X. Ti však neuspěli a museli se smířit s použitím Face ID, které Touch ID zcela nahradilo. I Samsung se o integraci pokoušel, což nám mimochodem potvrdilo i české zastoupení společnosti, a chvíli to vypadlo, že je na velmi dobré cestě. Podle analytika KGI Securities Ming-Chi Kua, jehož předpovědi patří mezi ty nejpřesnější, však ještě integraci pod displej neodzvonilo.

Galaxy Note 9 průkopníkem?

Kuo si myslí, že prvním telefonem se snímačem otisku pod displejem bude už budoucí Samsung Galaxy Note 9. Pro Samsung by to byla samozřejmě skvělá zpráva. Takovýmto počinem by překonal veškeré své konkurenty včetně Applu a připsal si na svůj účet velmi důležité prvenství. To si však mohl připsat údajně už letos při představení modelu Note 8. I u něj se totiž podobná technologie předpokládala. Jak už jsem však psal výše, snahy nakonec selhaly. To se ale u modelu Note 9 podle Kua nestane. Dokonce už podle něj probíhá výběrové řízení, ze kterého vzejde dodavatel potřebných částí ke snímači. Údajně se pro to přihlásily tři společnosti, které už do Jižní Koreji odeslaly své vzorky.

Říkáte si, proč by Samsung implementoval takovouto věc “až” do modelu Note 9, když bude hlavním lákadlem roku 2018 model S9? Nejspíš zkrátka proto, že ho tlačí čas a do modelu S9 vyladit čtečku k dokonalosti nestihne. Na jednu stranu to bude samozřejmě obrovská škoda, na druhou stranu však alespoň vychytá u prvotiny v Note 9 veškeré detaily a do výročního modelu S10 vloží už čtečko odladěnou a bez sebemenších nešvarů.

Samozřejmě je však ve hře i varianta, že se Kuo mýlí a čtečku v displeji ještě nějaký pátek neuvidíme. Vzhledem k tomu, že se Kuo ve svých předpovědích o Applu skoro nikdy neplete, vsadil bych na něj i nyní.

Zdroj: sammobile

Diskuze

    Mám s8ku, předtím jsem měl půl roku s7 a půl roku s7edge a musím říct, že na čtečku vzadu u s8ky, se velmi rychle zvyká, navíc čtečka duhovky funguje skvěle a když si zapnu funkci rychle přihlášení, stačí se na telefon jenom podívat a mám telefon odemčen, musím říct, že na to jak jsem se těšil na čtečku v displeji, jsem již teď s iris dost spokojen.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět