Zavřít reklamu

Představení nového Samsungu Galaxy S9 se pomalu ale jistě blíží a to znamená jediné – zintenzivňuje se frekvence všelijakých úniků, které nám o chystaném telefonu leccos prozrazují. Před malou chvílí se například objevily informace, které naznačují, že se u nového S9 dočkáme 3D senzorem pro daleko lepší ochranu při odemykání pomocí skenu obličeje.

Letošní model Galaxy S8 disponuje sice krom čtečky otisků prstů i skenem sítnice a obličeje, technologie však není podle některých odborníků na takové úrovni, aby se na ni mohl uživatel stoprocentně spolehnout. Jako bezpečnější alternativu tak lze využívat čtečku otisků prstů umístěnou na zadní straně telefonu, která je však podle mnoha uživatelů právě kvůli umístění poměrně nepraktická. Nejspíš je tedy na čase svou autorizaci pomocí obličeje dotáhnout k dokonalosti.

Koncept Galaxy S9:

Na tom už se však podle zpráv z Číny nějaký pátek pracuje. Podle zdrojů by se mělo jednat o technologii podobnou systému TrueDepth, kterou letos vnukl Apple svému iPhonu X. Jelikož je však jeho výroba poměrně náročná a dodavatelé nezvládají zásobovat ani samotný Apple, musí Samsung vymyslet kvalitní alternativu, což je vzhledem k časovému presu opravdový oříšek. Údajně se to už však částečně zdařilo.

Čtečka otisků prstů zanikne?

Pokud však Samsung svůj sken obličeje dotáhne k dokonalosti, bude to nejspíš znamenat odstranění čtečky otisků prstů na zadní straně. Je to sice krok vcelku logický, na druhou stranu však poměrně riskantní. Pokud by totiž technologie selhávala, byla by celá řada S9 propadák. V úvahu tak připadá integrace čtečky otisků prstů do displeje. Ta však ještě není podle dostupných informací plně připravena a její použití Samsung plánuje až do modelu Note9. Ani v něm by se ale v konečném zúčtování objevit kvůli kvalitnímu skenu obličeje nemusela. Nechme se tedy překvapit, s čím na nás Jihokorejci vyrukují.

samsung-galayx-s8-facial-recognition FBjpg

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.