Virtuální asistent Bixby od Samsungu by měl v budoucnu překonat veškerou konkurenci

O tom, že se bude Samsung v následujících letech snažit prosadit se na trhu s chytrými asistenty, nemůže být pochyb. Svou Bixby totiž považuje za opravdu vynikající a věří, že může v budoucnu inteligentním asistentkám dokonce kralovat.

Velká síla Bixby by mohla být hlavně v její široké implementaci. Už nyní se jihokorejská asistentka pomalu rozšiřuje po smartphonech, v budoucnu bychom ji pak měli spatřit v tabletech či dokonce v televizích. Minulý týden pak jihokorejský gigant potvrdil i to, o čem se už nějakou dobu spekuluje. Podle jeho slov začal před nedávnem vyvíjet chytrý reproduktor, který bude podporu Bixby také nabízet.

Dočkáme se prémiového produktu?

Právě chytrý reproduktor bude nejspíše velmi zajímavým produktem. Samsung na něm totiž podle všech indícií spolupracuje se společností Harman, kterou před nedávnem odkoupil. A protože se Harman zaměřuje z velké části na audiotechniku, dá se od inteligentního reproduktoru čekat opravdu mistrovský kousek. To ostatně potvrdil i generální ředitel Harmanu Denish Paliwal.

„Produkt je stále ve fázi vývoje ale až bude vypuštěn, překoná produkty Google Assistant nebo Amazon Alexa,“ tvrdil.

Uvidíme, s čím tedy Samsung nakonec přijde. V kuloárech se šeptá o vytvoření ekosystému, který by měl po vzoru Applu veškeré produkty od Samsungu propojit v jeden celek. Uvidíme, jak se tato vize nakonec podaří uskutečnit. Pokud však podobnou věc opravdu vytvoří, máme se rozhodně na co těšit.

Zdroj: phonearena

Diskuze

    Bixby je zase nedodělek, bastl bez našeho jazyka (CZ nebo SK), navíc otravný. V USA kraluje apple s širokou škálou živých, široce v životě používaných aplikací. Neživí ho ptákoviny jako hry a hlouposti puberťáků v androidu, Bixby je potom pro část zákazníků se znalostí angličtiny (a to na vyšší úrovni než je ze škol). Tak je z Bixby otravná aplikace, pohotovost se ztrácí, když zabere víc času obsluha než používání.
    “prémiový produkt” reproduktor – to je asi tak ujeté, jako kdyby Samsung koupil Zetor a vyrobil prémiový traktor … Vývoj, jeho rychlost a vývoj trhu nutí vymýšlet někdy chiméry, které mají “zmáknout” zákazníky, všemocný marketing+obchod ve své fantazii a úpornosti někdy natlačí do výroby kiksy, paskvily – to je daň za udržení se na trhu (že by Sam Note 7 hořel jen jako vychází debilní články v Blesku – pro popularitu, “o kom se mluví, ten žije”..?
    Pokud víte o Bixby – verze pro ČSR – něco opravdu přínosného, nejen povídání, napište. I přeprogramování zbytečného tlačítka je lepší než současný blábol Bixby. JG

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět