• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Potvrzeno: Samsung odkupuje společnost Harman za nemalých 8 miliard dolarů

  Samsung se opět rozhodl rozšířit své působení napříč technologiemi, které souvisí s automobilovým průmyslem, ale také výrobou spotřební elektroniky či audio systémy. Společnost zveřejnila své plány týkající se akvizice Harman, o kterých nás informovala již loni v listopadu. Jihokorejský gigant odkoupí společnost Harman International za 8 miliard dolarů.

  Samsungu se tak nyní otevírají další dveře nejen do automobilového průmyslu, ve kterém by mohl v budoucnu konkurovat například firmě Tesla. Největší prodejce spotřební elektroniky tak bude vlastnit všechny značky spadající pod Harman –  AKG Acoustics, AMX, Crown Audio, Harman/Kardon, Infinity, JBL, JBL Professional, Lexicon, Mark Levinson, Martin, Revel, Soundcraft a Studer. Podle některých investorů je však cena velmi nízká. Někteří to mysleli tak vážně, že dokonce podali žalobu přímo na výkonného ředitele Harmanu, což ve výsledku naštěstí nemělo žádný vliv.

  V dokončení celé akvizice stojí už jen schválení ze strany antimonopolních úřadů v USA, EU, Číně a Jižní Koreji. Největším problémem je však Evropská Unie a Čína. Na těchto trzích se totiž Harman produkty prodávají nejvíce a podle některých analytiků by se mohlo jednat o ovládnutí trhu.

  Harman více než audio výrobce

  Harman po celou svou existenci není ani tak spojován s audiem, jako spíš s automobily. Tak či onak se jedná o vůbec největší akvizici Samsungu a má opravdu velké ambice. Zhruba 65 procent prodejů společnosti Harman – což je v celkové výši asi 7 miliard dolarů, a to za poslední rok – byly produkty související s osobními vozy. Samsung mimo jiné dodal, že produkty Harman, které zahrnují právě audio a auto systémy, jsou dodávány zhruba v 30 mil. vozech po celém světě.

  V oblasti automobilů Samsung za svými konkurenty – Google (Android Auto) a Apple (AppleCar) – opravdu zaostává. Tato akvizice by mohla Samsungu pomoci a být více konkurence schopný.

  „Harman dokonale doplňuje Samsung, tedy pokud jde o technologie, výrobky a řešení. Díky spojení společných sil budeme na trhu s audiem a automobilovými systémy opět o něco silnější. Samsung je ideálním partnerem pro společnost Harman, a tato transakce bude pro naše zákazníky nabízet opravdu obrovské výhody.“

  Zdroj

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět