Zavřít reklamu

Letošní Note 8 jsme nejspíš viděli všichni a na vybuchující akumulátory u Galaxy Note 7 asi také jen tak nezapomeneme. Jaké ale byly telefony z této řady předtím? Pojďme si dnes společně projít celou minulost této série!

Samsung Galaxy Note – Chytrý zápisník

První telefon této řady měl nepopiratelně skvělou výbavu. Na trh byl uveden v roce 2011 i společně s netradičním stylusem. Mobil nabízel 5,3″ displej spolu s Androidem 2.3. Zadní fotoaparát poskytoval dostačujících 8MPx.

Smartphone měl bohužel i nějaké ty mouchy. Například při větší zátěži se snadno přehříval a při telefonování byl velmi nepohodlný do ruky. Baterie nabízela kapacitu 2 500 mAh, ale vydržela maximálně jeden den.

Mezi uživateli se stal velmi oblíbený stylus, ten totiž nesloužil jen k pouhému ovládání telefonu. Pokud jsme například podrželi stylus na obrazovce a současně zmáčkli malé zapuštěné tlačítko, vytvořil se screenshot obrazovky a mohli jsme začít s úpravou nebo popisem. Naše dílo jsme následně mohli smazat, uložit nebo sdílet s přáteli. Díky stylusu tak dostal Note naprosto jiný rozměr.

Samsung Galaxy Note II – Evoluce

Po jedenáctiměsíční pauze přišel Samsung Galaxy Note II. Ten nabízel stejně jako předchozí model 8-megapixelový fotoaparát s autofokusem a přisvětlovací diodou. Oproti prvnímu modelu měl Note II. velmi dobrou výdrž baterie (3100 mAh) a nepřehříval se.

Bohužel se Samsungu u tohoto modelu nepovedl vstup pro microUSB. Pokud jste dali telefon nabít a nebo jste ho chtěli připojit k počítači, kabel vyklouzával. Na tehdejší dobu byla poměrně vysoká i cena telefonu, která se u 16GB varianty pohybovala přes 15 000Kč.

Telefon míval velmi často několikasekundová zpoždění a někdy nereagoval vůbec. Také mnohdy přestalo na několik sekund reagovat pravé spodní tlačítko Zpět.

Galaxy Note 3 – Lepší a kvalitnější

Po roce přichází na scénu Galaxy Note III, který přinesl tu nelepší výbavu, jakou jsme si v roce 2013 v telefonu dokázali představit. Disponoval 3GB RAM, 13 MPx fotoaparátem a 5,7″ Full HD Super AMOLED displejem.

Zadní strana byla navržena velmi designově a to tak, aby připomínala kůži. Co už ale Samsung nedomyslel, bylo, že zadní strana telefonu velmi klouzala a tak se telefon špatně držel. U vyskakovacích oken Samsung zvolil zbytečně velký font a stejně jako u všech předchozích telefonů se špatně vytahoval stylu.

Pero S-Pen dostalo velkou řadu nových funkcí. Mohli jste skrze telefon fotit 3D snímky pomocí zabudované aplikace Sphere a nechybělo ani možné spojení s hodinkami Galaxy Gear. Telefon byl sice o pár tisíc dražší než předchozí model, ale až na pár nepodstatných chybiček byl doopravdy dobrým společníkem.

Galaxy Note 3 Neo – Levnější a slabší

Jednalo se o odlehčenou verzi loňského modelu Galaxy Note 3, která sázela na nižší cenu. Rozdíl v ceně telefonu nakonec nebyl až tak markantní, ale na smartphone se snížení ceny výrazně podepsalo.

Na přední straně byl standardně super AMOLED displej s 5.5″, který měl rozlišením jen 1280x720pix, což bylo oproti konkurenci výrazně méně a telefony s takto velkým displejem nabízely daleko lepší rozlišení.

Vnitřní paměť telefonu byla 16GB, pro uživatele dostupných 12GB. Naštěstí jste si paměť mohli rozšířit pomocí paměťové karty. Reakce u telefonu také nebyly úplně nejrychlejší a celkově bylo na telefonu znát, že výkon prostě chybí. U telefonu s cenovkou kolem 12 000Kč bychom si asi představovali něco jiného.

Galaxy Note 4 – chytřejší a výkonnější

Tento telefon poskytoval doopravdy nekompromisní hardwarovou výbavu a jednalo se o jedno z nejvýkonnějších zařízení roku 2014.

Telefon nabízel 5.7″ displej super AMOLED s rozlišením  1440 × 2560pix. 16MPx fotoaparát a paměť 32GB. Zpracování telefonu bylo na velmi dobré úrovni a v ruce se držel velmi příjemně. Oproti minulému modelu vyrostl telefon jen o 3mm, takže se vám s trochou štěstí vešel i do pouzdra od Note 3.

Akumulátor nabízel telefon přibližně pořád stejný s 3220 mAh a vydržel při aktivním používání necelé 3 dny. Výborná byla integrace řešení Qualcomm Quick Charge 2.0, díky které jste mohli telefon z 0 na 50% dobít za necelou půl hodinu.

Galaxy Note Edge – Druhý Note 4

Asi první co upoutalo pozornost k tomuto telefonu byl zahnutý displej na zadní straně. Zařízení bylo jinak téměř identické se smartphonem Galaxy Note 4.

Největší dominantou telefonu je již zmíněná zahnutá strana displeje, který nabízí rozlišení 2560 × 1600 pix. Díky bočnímu panelu je telefon více elegantní a opticky zvětšuje displej. Telefon padl pohodlně do ruky a to díky zadnímu krytu, který stejně jako Note imitoval kůži.  Po stranách byla umístěna podsvětlená tlačítka, která poskytovala vibrační odezvu.

V základním balení jsme mohli najít stejnou výbavu jako u Galaxy Note 4. Pořizovací cena telefonu byla ale o 5000 korun vyšší, takže záleželo na vás, zda jste si chtěli připlatit za boční panel.

Galaxy Note 5 – Nedostal se na Evropský trh

Tento telefon se vůbec nedostal na Evropský trh a tak jsme neměli ani možnost si jej vyzkoušet. Z recenzí jiného koutu světa ale víme, že S-Pen konečně dostal nový mechanismus a šel tak konečně snadno vytáhnout.

Telefon byl postaven na Androidu 5.1.1 Lollipop a prostředí se náramně podobalo telefonu Galaxy S6, který už byl oproti tomuto modelu na Evropském trhu k dostání.

Galaxy Note 7 – Note 6 se neobjevil

Nyní už se dostáváme k telefonu, na který mnozí z vás asi nikdy nezapomenou – Galaxy Note 7 – telefon, který je známý především svými katastrofálními výbuchy. Mnozí ale zapomínají na to, že to byl nejlepší telefon současnosti.

Note 7 byl krásný, elegantní telefon a po stránce designu mu nebylo co vytknout. Jeho hmotnost 170g přesně odpovídala velikosti displeje u kterého byl zachován super AMOLED. Obrazovka byla ještě navíc chráněn ochranným sklem Gorila Glass 5, takže se telefon neměl rozbít ani při pádu z větší výšky.

Stále zde máme klasické domovské tlačítko, které v sobě navíc ukrývá čtečku otisku prstů. Novinkou byl skener oční sítnice, který sloužil pro autorizaci. Více si o tomto úžasném telefonu můžete přečíst v tomto článku. 

Galaxy Note FE – pro Asijský trh

Ještě než se vrhneme na letošní novinku Note 8, zde máme telefon, který zná pod tímto označením jen málokdo. Byl totiž představen pouze pro Asijský trh a jedná se o repasovaný Note 7, který už nevybuchuje. Na trh byl uveden 7.7.2017

Galaxy Note 8 – Silnější než předtím!

Letošní novinka nese označení Note 8 a byla představena před několika dny v New Yorku. Nově přidává duální fotoaparát, vylepšený stylus S Pen i znatelně vyšší výkon. Celý článek o Note 8 si můžete přečíst zde.

Telefon se do prodeje dostane 15. září za cenu 26 999Kč. Za tuto cenu dostanete k telefonu navíc dokovací stanici Samsung DeX o které si můžete více přečíst zde.

img_history-kv_p

Dnes nejčtenější

.