5 důvodů, proč Samsung Galaxy S8 nikdy nevyměním za iPhone 7

Na internetu se dnes a denně hádají uživatelé o to, jestli je lepší systém Android nebo iOS. Často dochází i k názorovým střetům přímo mezi příznivci vlajkových lodí Samsungu a Applu. Já jsem se nedávno rozhodl ke Galaxy S8+ přikoupit ještě iPhone 7 Plus, abych už nebyl „iOS panic“. Zaujal mě, rozhodně se ale nechystám na konkurenční systém přejít. Alespoň v současné době ne. Nikdy jsem si až dosud žádný Apple produkt nepořídil a ani ho neužíval. Snad jen před dvaceti lety jsem asi čtrnáct dní zkoušel tehdejšího předchůdce chytrých telefonů a tabletů – Newton s perem a rozpoznáváním psaného textu.

Co se mi líbilo

Telefony s nakousnutým jablíčkem mě ale celých deset let míjely a opravdu jsem nechápal, co na nich kdo má, když jsou tak drahé a mají tolik omezení, jimiž se majitelé „utržených sluchátek“ s Androidem trápit nemusí. Aspoň jsem si to tedy myslel. S Galaxy S8+ jsem naprosto spokojený, vyjma čtečky otisků prstů na zadní straně telefonu nemá jedinou chybu. Přesto jsem si ale řekl, že bych konečně chtěl iOS poznat, zjistit, co v těch horečných diskusích je pravda a co je lež, proto jsem si svůj první iPhone nakonec pořídil.

Hned od začátku mě překvapila jedna věc, a to, jak jsou si Android a iOS systémy podobné. Nemůže se vám stát, že byste dlouho tápali, dá se říci, že se oba systémy k sobě přibližují a těch pár specifických vychytávek poradí za okamžik internet. Spousta tvrzení o iOS je už v rámci pověr (stejně tak naopak). Připadá mi, že nastavit se toho dá opravdu hodně, přičemž jsem léta četl, že nemůžete skoro nic. Krkolomné přetažení vlastního vyzvánění do telefonu mě netrápilo, moje zvonění bylo na iTunes za 29 korun. Pohoda.

Ani absence tlačítka Zpět, čehož jsem se bál, protože ho člověk používá často a pořád natahovat palec vlevo nahoru mi připadalo únavné, nakonec nevadí, protože skoro vždycky se dá použít gesto přejetí prstem z levého okraje směrem k pravému. Zaujalo mě také, o kolik víc aplikací používá snímač otisků prstů pro své zabezpečení, nebo že i aktualizace Google aplikací často vycházejí pro iPhone dřív, než na nativním systému. O aplikacích třetích stran ani nemluvě. Baví mě i fotoaparát a režim Portrét – přijde mi, že rozmazání pozadí je kvalitnější než u Samsungu. Přesto bych ale u iPhone 7 Plus nezůstal. Aspoň momentálně.

Proč Galaxy S8+ nevyměním za iPhone 7 Plus

Předně jde o design. Telefon je opravdu ošklivá obří cihla, která vypadá, jako by přicestovala časem zhruba z roku 2014. Proti “es-osmičce” vypadá jako ošklivý nechtěný bratříček. S veškerou úctou vůči fanouškům Applu musím napsat, že na mě působí doslova odpudivě. O dost hůře se také drží v ruce, což není nic překvapivého, protože Galaxy S8 je užší a celkově ergonomičtější. A co si budeme povídat, i když nejdůležitější by mělo být použití a až pak design, v přímé konfrontaci s S8+ je vidět propastný rozdíl, který se nedá nijak vyvrátit.

Druhou věcí je čočka fotoaparátu. Vylézá z těla tak, že je to pro uživatele čtyř předchozích top Samsungů až šokující. Na stole se telefon kývá nepatrně, ale přesto to působí divně. Zvlášť, když víte, že už od sedmičky Samsungu (kdy byl přesah snad milimetr) tohle u jihokorejské firmy neznáme. A je to skutečně velký rozdíl.

Obrovsky mi také chybí absence bezdrátového nabíjení. Zvykl jsem si na něj tak, že S8+ dodávám šťávu klasicky snad sotva jednou za měsíc.

Dalším bodem mého seznamu je nahrávání hovorů. Nejsem šmírák posedlý shromažďováním informací o lidech, kterým volám, ale často se hodí. Můžete ho použít například ve chvíli, kdy vám přítelkyně nadiktuje, co máte koupit, nebo šéf rozdá úkoly, jež máte splnit. Apple je ale americká firma, v USA se nahrávat hovory nesmí, takže na iPhonu máte smůlu. Ne sice úplně, můžete použít službu nahrávání přes vzdálený server, stojí to ale pravidelně velké peníze a ještě se to dá použít rozumně jen na odchozí hovory. U Samsungu používám ACR, po ukončení hovoru se mě aplikace zeptá, zda má nahrávku uložit, nebo ne. Jednoduché jak facka.

Důležitým argumentem může být pro hodně lidí i absence možnosti paměťové karty u iPhone. Jistě, můžete si koupit i 256 GB,. Jenže mnohem praktičtější a přenositelnější je samozřejmě možnost mít v telefonu dostačujících a nepřeplacených 64 GB (S8+) a fotky či videa uchovávat na kartě, kterou pak můžete snadno přendat do počítače k následné úpravě surového materiálu. O tom se uživatelům „jablek“ může jen zdát.

Suma sumárum

iPhone 7 plus je výborný telefon, fascinují mě samozřejmě aktualizace pro všechny verze naráz, stereo reproduktory jsou také fajn, dvojitý foťák jakbysmet, ale dokud Apple nepřijde s něčím lepším, jedničkou se u mě nestane.
Některé rendery a úniky naznačují, že brzy ohlášená výroční verze iPhone by měla být ještě víc bezrámečková, než S8, navíc by neměla mít problém s bezdrátovým nabíjením. Uvidíme, jestli bude mít dostatek důvodů k přechodu i pro některé  „Samsungáře“. Ti však zase hojně pokukují po Note 8, takže to má v tomhle ohledu Apple patrně marné.

Diskuze

  Čo Už

  Určite nie výbušný Samsung a obývateľný iPhone ! Ja si nechám Sony Ericsson Xperia x10 mini s androidom 2,1 :* 😀 žiadny taký maličký telefón som nenašiel !!!! Tie pádla si dajte niekam 🙂

  Reagovat

  Chapu dobre, ze autor argumentuje vzhledem, ergonomii, nahravanim hovoru a moznosti upravovat fotky primo na pametove karte a pomalym bezdratovym nabijenim, ktere se navic da navic u iPhone snadno vyresit?

  Ufff, co na to rict 🙂 Hodne stesti ve vasem malem svete, priteli.

  Reagovat

  Příteli, vy jsi také nejspíše ve své malinkatém světě. Bezdrátové nabíjení je dnes na takové úrovni, že již není pomalé. (fast charging) A také je velmi pohodlné. O tom se ti může jen zdát.
  iPhone se mi také líbí, ale i já takové věci jako rozšíření paměti, nahrávání hovorů a ergonomii hojně využívám. A proto bych také volil raději Samsung než omezený iPhone. V tomhle musím souhlasit. Zůstaňte si tedy sám ve vašem malém jablíčkovém a ještě k tomu jen nakousnutém světě příteli.

  Reagovat

  Subjektivnější názor jsem snad neviděl. Jakobych na webu o Škodovce četl jak jsou Škodovka nejlepší a ostatní krámy. Účel tohoto webu popraven nechápu. S8 je vyložený průšvih. Čtečka nepoužitelná, foťák totálně mimo. Přepálené barvy, brutální postprocesing. Měl jsem ho 3 dny a vracel jej. Nechápu, co lidi na té korejské mrvě vidí..

  Reagovat

  Dobrý den, každý OS má určitě něco do sebe. Já třeba nemohu zapomenout na OS BlackBerry a jejich HUB a nebo slide ze spodní strany displaye místo tlačítka home a nebo podle mého nejlepší klávesnici. Měl jsem BlackBerry Z10.

  Ale s faktem, že někdo potřebuje fotky přetahovat přímo z SD karty do PC není podle mého založená na realitě.

  Teď mám sice iPhone, ale předtím jsem měl telefony s SD kartou a nestalo se mi ani jednou, že bych kartu z telefonu vytahoval. Vždy jsem připojil kabel k PC a stáhl fotky a videa. Navíc spojení a stahování fotek a videí přes kabel i přesto, že iPhone neumí mass storage je nejrychlejší co jsem viděl.

  Reagovat

  Pokud vynechám ten fakt, že článek je na webu “samsung magazine” což naznačuje že nebude 100% objektivní a pojmu jen informace co jsem vstřebal tak jste mi vpodstatě řekl že fotoaparát, vzhled a celková výbava která podle více zdrojů a ano, i z mého pohledu “samsungovský propadák” daleko v závějích prachu.
  Sd karta a spojení s počítačem? Není rok 2014 a přes absenci massstorage u iphone je spojení troufnu si říci mnohem rychlejší jsk u samsungu tak s nějakou zastaralou sd kartou.
  Bleskový touch id senzor jako na jablíčku též na samsungu nenajdeme navíc celkové barevné podání displeje? Špatný vtip doufám.
  Uzavřel bych to tak že pokud hledáte inspiraci nebo pouhé srovnání, nelezte na weby jejichž název obsahuje slova jako “jablíčkář, iphoneserver, svět androida” a podobné. Nikde tam objektivní názory nenajdete.

  Reagovat

  Já měl Samsung Galaxy S7, přešel na IP7. Po třech měsících jsem to vzdal. Kromě super čtečky otisků bylo pro mě vše horší. Ovládání (zmatečné zpět posuny – někdy šipka, někdy nic, jindy gesto posunem), nahrávání hovorů (pro mě velmi užitečné), k ničemu historie, kde vidím asi den a půl, u konkrétního čísla taky den, nemožnost přednastavitelných sms, které potřebuji pořád, chybějící notifikační dioda, ten zvuk odeslané sms, komplikované přenášení souborů na Android, špatná kvalita slow motion videa…. mě prostě nesedí IOS, proti Galaxy S8 (S7) to byl velký ústupek. Jsem zpět a jsem rád.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět