Slepý fototest Galaxy S8 vs. iPhone 7. Který podle vás fotí lépe?

Samsung a Apple jsou rivaly snad už od pradávna. V podstatě nekonečný spor se táhne hlavně od té doby, kdy Apple zažaloval Samsung za porušení patentů týkající se designů smartphonů. Soudních sportů mezi oběma společnostmi je hned několik a téměř žádný nemá do teď konce.

Podobná rivalita se od samotných společnosti přesunula i k jejich fanouškům a zákazníkům. Apple uživatelé nemohou vystát příznivce Samsungu a ti naopak zase zesměšňují majitele telefonů s nakousnutým jablkem na zádech.

Nicméně vlajkové telefony od obou společností jsou každý rok špičkové a vesměs se jedná vždy o nejlepší zařízení na trhu. Jinak tomu není ani letos, kdy se Samsung pokouší ovládnout trh s novým Galaxy S8, jež se chlubí zejména nadčasovým designem, kterému vévodí nekonečný displej. Apple pro letošní letošní rok údajně také chystá revoluční smartphone, ale ještě necelý půlrok se musí zákazníci spokojit s loňským iPhone 7.

A právě s loňským modelem je nový Galaxy S8 prakticky již od své premiéry porovnáván a vzhledem k tomu, že oba telefony máme v redakce i my, tak jsme se rozhodli udělat pro vás slepý fototest. V galerii níže tedy naleznete několik fotografií, které jsme pořídili za různých podmínek, které jsou upřesněny v popisu pod fotografií. Záměrně vám ale neprozradíme, jaké fotografie pochází z jakého telefonu a vy tak sami můžete v anketě na konci článku hlasovat, které fotky se vám líbily více. Zítra (ve čtvrtek 18. 5. 2017) v 10:00 hodin dopoledne tento článek aktualizujeme a prozradíme, jaké za kterými fotografiemi stojí Galaxy S8 a za kterými naopak iPhone 7.

Aktualizováno: Jak již správně někteří uhodli, Model 1 je iPhone 7 a Model 2 pak Galaxy S8

Galerie snímků:

V anketě níže můžete hlasovat pro model, který podle vašeho názoru pořizoval za různých podmínek lepší fotografie. Pokud jste toho názoru, že v některých oblastech vynikal Model 1 a v některých zase Model 2, můžete se vyjádřit v komentářích pod článkem.

Anketa:

Který model podle vašeho názoru pořizuje lepší fotografie?

Model 1
Model 2

Poll Maker

Diskuze

  Cenzura funguje i zde? Co třeba namísto cenzury příspěvku odstranit ty EXIF informace z obrázků?

  Reagovat

  Žádná cenzura. Váš komentář jen čekal na schválení, protože se jednalo o Váš vůbec první komentář. Informace byla u komentáře i uvedena.

  A ano EXIF informace byly u fotografií ponechány, protože 99 % lidí ani neví, co to EXIF informace jsou.

  Reagovat

  Model 1 je iPhone a Model 2 je S8. S8 opět vyniká v naprosto dokonale přepálených a nereálných barvách. Fotku číslo 23 máte umatlanou, protože jste nevyčistili čočku..
  Na fotce 27 iPhone krásně vykreslil nebe, což zatím umí jen on – zajímavé. Přesto je váš test jeden z těch lepších, škoda, že chybí noční fotografie..

  Reagovat

  Žádná umatlaná čočka. Měl jsem u sebe neustále hadřík na čištění brýlí a čočky u obou modelů neustále čistil. Tu HDR fotografii (23) jsem fotil oběma modely dohromady 3x a ani jednou iPhone nezvládal světlo.

  Reagovat

  Tomáši Tomáši, je mi jedno, že zelená na fotkách modelu 2 je zelenější a jak jen ty si myslíš jsou nereálné a přepálené. Já chci mít život veselejší a barevnější a tak si ty umři v nudné šedi a nevýraznosti……

  Reagovat

  Naprosto máš pravdu! S8 má brutálně nereálné barvy! Někdo může mít radost z toho že má život veselejší z fotek já si život hezký nedělám fotkama z telefonu 😀 Ale očekávám že i přes to že nemám stále u sebe zrcadlovku aby to fotilo tak jak má a né přepálené barvy. Ale jak sám víš co lidé chtějí to se prodává 😉
  Nekvalitní věci se budou stále prodávat, protože je lidé chtějí vlastnit 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články