Zavřít reklamu

Nové domovské tlačítko u Galaxy S8 udělalo vrásku na čele nejednomu fanouškovi Samsungu. Jihokorejci se totiž rozhodli vyměnit původní hardwarový home button za softwarový, který je ale nově vybavený vibrační odezvou, aby alespoň částečně simuloval stlačení.

Pro někoho představuje softwarové tlačítko jen nepříjemnosti, například nutnost šmátrat po snímači otisků prstů na zádech telefonu. Tato novinka v řadě ale přináší i určité výhody, jako například poměrně širokou možnost přizpůsobení. A právě na customizaci tlačítka se dnes podíváme.

1) Síla odezvy

Když jsem sám začal Galaxy S8 používat, tak mi poměrně vadila výrazná odezva (zpětná vibrace) při silné stlačení tlačítka. Naštěstí jsem po čase zjistil, že sílu odezvy lze upravit a výrazně tak omezit. Defaultně je totiž nastavena nejsilnější vibrace. Pokud ale zavítáte do Nastavení –> Zvuky a vibrace –> Intenzita vibrací, tak si u položky Vibrace při silném stisknutí můžete určit intenzitu zpětné vibrace při silném stlačení domovského tlačítka.

2) Citlivost tlačítka

Jestliže se vám stává, že chcete jen obyčejně na domovské tlačítko klepnout, ale telefon si myslí, že jej chcete silněji stlačit a odpoví vám vibrací, pak si můžete upravit jeho citlivost. Stačí zavítat do Nastavení –> Zobrazení –> Navigační panel a zde si dole na jezdci nastavit menší citlivost. Samozřejmě můžete učinit i naopak a nastavit si citlivost větší, abyste nemuseli tak silně mačkat.

3) Režim jednou rukou

Telefony od Samsungu nabízí už několik let funkci zvanou Režim jednou rukou, kdy se obrazovka zmenší směrem k pravému nebo levému spodnímu rohu, a tak i uživatelé s menší dlaní jsou schopni na obří obrazovce dosáhnout téměř na cokoli i v momentě, kdy smartphone drží jednou rukou. Pro rychlou aktivaci této funkce můžete použít i nový home button. Stačí v Nastavení –> Rozšířené funkce –> Režim jednou rukou funkci aktivovat a poté zvolit volbu tlačítko. Nyní když na odemčeném telefonu kdekoli 3krát kliknete na domovské tlačítko, tak se režim aktivuje.

4) Tlačítko Domů a Always On Display

Pokud používáte funkci Always On Display, pak jistě víte, že v jejím nastavení si můžete zvolit, zda se má při jeho aktivaci tlačítko zobrazovat či nikoli. Pokud jste tuto funkci ještě neobjevily a tlačítko se vám na Always On displeji neukazuje nebo naopak ukazuje, ale vy jej tam nechcete, pak stačí zavítat do Nastavení –> Zamykací obr. a zabezp. –> Always On Display a zde zvolit Obsah pro zobrazení. Nyní máte volbu tlačítko zobrazit spolu s ostatními informacemi nebo hodinami, případně jeho zobrazení deaktivovat nebo si dokonce můžete nechat zobrazovat právě jen domovské tlačítko.

Pokud se obáváte, že se tlačítko neustálým zobrazováním vypálí do OLED displeje, pak nemusíte mít strach. Samsung totiž vymyslel chytrý způsob, aby tomu zamezil, o čemž jsme psali zde.

5) Dvojité klepnutí

Spolu s funkcí Always On Display si představíme ještě jeden trik s novým tlačítkem. Pokud totiž máte zobrazování tlačítka při aktivním Always On displeji zapnuté, pak kromě silného stlačení můžete na home button dvakrát poklepat a zařízení se probudí, konkrétně se dostanete na uzamčenou obrazovku, kde vidíte veškeré notifikace a jejich obsah, což se může občas hodit a sám tuto funkci často používám.

Znáte ještě nějaký další trik týkající se nového domovského tlačítka, na který jsme v našem článku zapomněli? Poku ano, tak se s námi určitě nezapomeňte podělit do komentářů níže.

Samsung Galaxy S8 Home Button FB

Dnes nejčtenější

.