• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Samsung vymyslel chytrý trik, aby u Galaxy S8 nedocházelo k vypálení Home tlačítka do displeje

  OLED panely, které Samsung využívá ve svých telefonech už řadu let, mají své výhody i nevýhody. Na jednu stranou zobrazují barvy živěji, výrobci je mohou ohýbat a pokud zobrazují převážně černou, pak jsou výrazně úspornější než LCD. Bohužel trpí i jením nešvarem. Pokud se na displeji dlouhodobě zobrazuje jeden prvek stále na tom samém místě, může dojít k viditelnému vypálení. A právě i tento problém musel řešit Samsung u Galaxy S8 a jeho nového domovského tlačítko.

  Softwarový home button na Galaxy S8 si totiž může uživatel nastavit tak, aby se na displeji neustále ukazoval, tedy i v momentě, kdy je jinak obrazovka zhasnutá. To je ovšem problém, protože po čase by se s jistotou tlačítko vypálilo do displeje. Jihokorejci tak přišli s geniálním řešením a naprogramovali tlačítko tak, aby se neustále mírně posouvalo, tudíž se pokaždé ukáže “někde jinde.”

  Posunutí je ale tak minimální, že jej uživatel není schopen nikdy zaregistrovat, zároveň ale nedochází k vypálení tlačítka do displeje. Navíc se tlačítko posouvá jen tehdy, kdy je zařízení uzamčené. V případě dalších softwarových navigačních tlačítek se nic podobného neděje. Samsung ale předpokládá, že uživatelé telefon občas také nepoužívají, tudíž by v jejich případě docházet k vypalování jako u domovské klávesy, kterou lze nechat zobrazovanou v podstatě permanentně.

  zdroj

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online