5 triků, díky kterým ovládnete nové domovské tlačítko u Galaxy S8

Nové domovské tlačítko u Galaxy S8 udělalo vrásku na čele nejednomu fanouškovi Samsungu. Jihokorejci se totiž rozhodli vyměnit původní hardwarový home button za softwarový, který je ale nově vybavený vibrační odezvou, aby alespoň částečně simuloval stlačení.

Pro někoho představuje softwarové tlačítko jen nepříjemnosti, například nutnost šmátrat po snímači otisků prstů na zádech telefonu. Tato novinka v řadě ale přináší i určité výhody, jako například poměrně širokou možnost přizpůsobení. A právě na customizaci tlačítka se dnes podíváme.

1) Síla odezvy

Když jsem sám začal Galaxy S8 používat, tak mi poměrně vadila výrazná odezva (zpětná vibrace) při silné stlačení tlačítka. Naštěstí jsem po čase zjistil, že sílu odezvy lze upravit a výrazně tak omezit. Defaultně je totiž nastavena nejsilnější vibrace. Pokud ale zavítáte do Nastavení –> Zvuky a vibrace –> Intenzita vibrací, tak si u položky Vibrace při silném stisknutí můžete určit intenzitu zpětné vibrace při silném stlačení domovského tlačítka.

2) Citlivost tlačítka

Jestliže se vám stává, že chcete jen obyčejně na domovské tlačítko klepnout, ale telefon si myslí, že jej chcete silněji stlačit a odpoví vám vibrací, pak si můžete upravit jeho citlivost. Stačí zavítat do Nastavení –> Zobrazení –> Navigační panel a zde si dole na jezdci nastavit menší citlivost. Samozřejmě můžete učinit i naopak a nastavit si citlivost větší, abyste nemuseli tak silně mačkat.

3) Režim jednou rukou

Telefony od Samsungu nabízí už několik let funkci zvanou Režim jednou rukou, kdy se obrazovka zmenší směrem k pravému nebo levému spodnímu rohu, a tak i uživatelé s menší dlaní jsou schopni na obří obrazovce dosáhnout téměř na cokoli i v momentě, kdy smartphone drží jednou rukou. Pro rychlou aktivaci této funkce můžete použít i nový home button. Stačí v Nastavení –> Rozšířené funkce –> Režim jednou rukou funkci aktivovat a poté zvolit volbu tlačítko. Nyní když na odemčeném telefonu kdekoli 3krát kliknete na domovské tlačítko, tak se režim aktivuje.

4) Tlačítko Domů a Always On Display

Pokud používáte funkci Always On Display, pak jistě víte, že v jejím nastavení si můžete zvolit, zda se má při jeho aktivaci tlačítko zobrazovat či nikoli. Pokud jste tuto funkci ještě neobjevily a tlačítko se vám na Always On displeji neukazuje nebo naopak ukazuje, ale vy jej tam nechcete, pak stačí zavítat do Nastavení –> Zamykací obr. a zabezp. –> Always On Display a zde zvolit Obsah pro zobrazení. Nyní máte volbu tlačítko zobrazit spolu s ostatními informacemi nebo hodinami, případně jeho zobrazení deaktivovat nebo si dokonce můžete nechat zobrazovat právě jen domovské tlačítko.

Pokud se obáváte, že se tlačítko neustálým zobrazováním vypálí do OLED displeje, pak nemusíte mít strach. Samsung totiž vymyslel chytrý způsob, aby tomu zamezil, o čemž jsme psali zde.

5) Dvojité klepnutí

Spolu s funkcí Always On Display si představíme ještě jeden trik s novým tlačítkem. Pokud totiž máte zobrazování tlačítka při aktivním Always On displeji zapnuté, pak kromě silného stlačení můžete na home button dvakrát poklepat a zařízení se probudí, konkrétně se dostanete na uzamčenou obrazovku, kde vidíte veškeré notifikace a jejich obsah, což se může občas hodit a sám tuto funkci často používám.

Znáte ještě nějaký další trik týkající se nového domovského tlačítka, na který jsme v našem článku zapomněli? Poku ano, tak se s námi určitě nezapomeňte podělit do komentářů níže.

Diskuze

    Ve vypnutém stavu, lze nastavit ná silný stisk home tlačítka inicializaci odemceni přes scanner oční duhovky. Výrazně se zrychluje odemceni telefonu.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

samsung-gear-s4-fb
Žádné Gear S4. Samsung se chystá přejmenovat své chytré hodinky
Galaxy S9 Burgundy Red FB
Podívejte se na první reálné snímky Galaxy S9 v nové barvě Burgundy Red
galaxy-s8-lite-red-3
Kompaktní Samsung přichází. Takto bude vypadat Galaxy S8 Lite
note9 fb
Premiéra Galaxy Note 9 se blíží. Víme, jaké hlavní novinky phablet nabídne
Galaxy X S10 FB
Samsung Galaxy S10 se představí dřív, než byste čekali
Samsung Galaxy S9 vs iPhone X render FB
Samsung sbírá triumfy. Jeho Galaxy S9 a S9+ jsou podle odborníků lepší než iPhone X
Galaxy S9 for China
Samsung připravuje speciální verzi Galaxy S9. Má plochý displej, 6GB RAM a fotoaparát jako iPhone X
Samsung-Galaxy-S9-black FB
Samsung Galaxy S9 trápí problém s displejem. Některým uživatelům se nekorektně vykresluje černá a další barvy
Galaxy X S10 FB
Samsung dohání Apple. Galaxy S10 se má novým 3D skenem obličeje vyrovnat Face ID na iPhonu X
Samsung Galaxy S9 S9 Plus hands FB
Samsung vypustil své vlajkové lodě na vodu. Galaxy S9 a S9+ dnes míří oficiálně do prodeje
Samsung Galaxy S9 back camera FB
Jako lidské oko. Podívejte se, jak přesně funguje variabilní clona u nového Galaxy S9
Galaxy S9 all colors FB
Prohlédněte si nový Samsung Galaxy S9 a S9+ ze všech stran a ve všech u nás dostupných barvách
samsung galaxy s9 fb
Samsung Galaxy S9 a S9+ se představují. Svět uchvátí hlavně svým fotoaparátem
Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB
Proslulý leaker prozradil evropské ceny Samsungu Galaxy S9 i Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 vs iPhone X render FB
Designér s českým původem ukázal, jak vypadá Galaxy S9 v porovnání s iPhonem X
Samsung-Galaxy-S9-render_FB
Známe ceny Galaxy S9. Novinka bude ještě dražší než loňské vlajkové modely Samsungu
Galaxy S9 render FB
První šťastlivec už si vyzkoušel Samsung Galaxy S9 a prozradil světu, co všechno novinka nabídne
s9.0.png
Z oficiální aplikace UNPACKED 2018 se podařilo vydolovat rendery Samsungu Galaxy S9. Podívejte se, jak vypadají