5 triků, díky kterým ovládnete nové domovské tlačítko u Galaxy S8

Nové domovské tlačítko u Galaxy S8 udělalo vrásku na čele nejednomu fanouškovi Samsungu. Jihokorejci se totiž rozhodli vyměnit původní hardwarový home button za softwarový, který je ale nově vybavený vibrační odezvou, aby alespoň částečně simuloval stlačení.

Pro někoho představuje softwarové tlačítko jen nepříjemnosti, například nutnost šmátrat po snímači otisků prstů na zádech telefonu. Tato novinka v řadě ale přináší i určité výhody, jako například poměrně širokou možnost přizpůsobení. A právě na customizaci tlačítka se dnes podíváme.

1) Síla odezvy

Když jsem sám začal Galaxy S8 používat, tak mi poměrně vadila výrazná odezva (zpětná vibrace) při silné stlačení tlačítka. Naštěstí jsem po čase zjistil, že sílu odezvy lze upravit a výrazně tak omezit. Defaultně je totiž nastavena nejsilnější vibrace. Pokud ale zavítáte do Nastavení –> Zvuky a vibrace –> Intenzita vibrací, tak si u položky Vibrace při silném stisknutí můžete určit intenzitu zpětné vibrace při silném stlačení domovského tlačítka.

2) Citlivost tlačítka

Jestliže se vám stává, že chcete jen obyčejně na domovské tlačítko klepnout, ale telefon si myslí, že jej chcete silněji stlačit a odpoví vám vibrací, pak si můžete upravit jeho citlivost. Stačí zavítat do Nastavení –> Zobrazení –> Navigační panel a zde si dole na jezdci nastavit menší citlivost. Samozřejmě můžete učinit i naopak a nastavit si citlivost větší, abyste nemuseli tak silně mačkat.

3) Režim jednou rukou

Telefony od Samsungu nabízí už několik let funkci zvanou Režim jednou rukou, kdy se obrazovka zmenší směrem k pravému nebo levému spodnímu rohu, a tak i uživatelé s menší dlaní jsou schopni na obří obrazovce dosáhnout téměř na cokoli i v momentě, kdy smartphone drží jednou rukou. Pro rychlou aktivaci této funkce můžete použít i nový home button. Stačí v Nastavení –> Rozšířené funkce –> Režim jednou rukou funkci aktivovat a poté zvolit volbu tlačítko. Nyní když na odemčeném telefonu kdekoli 3krát kliknete na domovské tlačítko, tak se režim aktivuje.

4) Tlačítko Domů a Always On Display

Pokud používáte funkci Always On Display, pak jistě víte, že v jejím nastavení si můžete zvolit, zda se má při jeho aktivaci tlačítko zobrazovat či nikoli. Pokud jste tuto funkci ještě neobjevily a tlačítko se vám na Always On displeji neukazuje nebo naopak ukazuje, ale vy jej tam nechcete, pak stačí zavítat do Nastavení –> Zamykací obr. a zabezp. –> Always On Display a zde zvolit Obsah pro zobrazení. Nyní máte volbu tlačítko zobrazit spolu s ostatními informacemi nebo hodinami, případně jeho zobrazení deaktivovat nebo si dokonce můžete nechat zobrazovat právě jen domovské tlačítko.

Pokud se obáváte, že se tlačítko neustálým zobrazováním vypálí do OLED displeje, pak nemusíte mít strach. Samsung totiž vymyslel chytrý způsob, aby tomu zamezil, o čemž jsme psali zde.

5) Dvojité klepnutí

Spolu s funkcí Always On Display si představíme ještě jeden trik s novým tlačítkem. Pokud totiž máte zobrazování tlačítka při aktivním Always On displeji zapnuté, pak kromě silného stlačení můžete na home button dvakrát poklepat a zařízení se probudí, konkrétně se dostanete na uzamčenou obrazovku, kde vidíte veškeré notifikace a jejich obsah, což se může občas hodit a sám tuto funkci často používám.

Znáte ještě nějaký další trik týkající se nového domovského tlačítka, na který jsme v našem článku zapomněli? Poku ano, tak se s námi určitě nezapomeňte podělit do komentářů níže.

Diskuze

    Ve vypnutém stavu, lze nastavit ná silný stisk home tlačítka inicializaci odemceni přes scanner oční duhovky. Výrazně se zrychluje odemceni telefonu.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsung Galaxy S10 concept triple camera FB
Samsung představí tři různé varianty Galaxy S10. Největší model nabídne trojitý fotoaparát
foldalbe-smartphone-FB
Nulové rámečky a druhý displej na zádech? Samsung koketuje s designem budoucích telefonů Galaxy
Samsung-Galaxy-S10-concept-Geskin-FB 2
Přesně takto by měl vypadat chystaný Samsung Galaxy S10
samsung-project-valley-FB
Takto měl vypadat skládací telefon od Samsungu. Prodávat se naštěstí nikdy nezačal
GalaxyS9_Sunrise-Gold_KV-squashed
Samsung začal v Česku prodávat Galaxy S9+ ve speciální barvě Sunrise Gold
Samsung fire car
Ženě za jízdy explodoval telefon od Samsungu, následný požár zdevastoval celé auto
Galaxy S7 Oreo FB
Samsung v Česku vydává Android 8.0 pro Galaxy S7 a S7 edge
Samsung-Galaxy-Note-9-render FB
Uniklé rendery prozrazují o Samsung Note 9 hned dvě zajímavé novinky
Triple camera FB
Zapomeňte na duální kameru. Samsung Galaxy S10 nabídne tři zadní fotoaparáty
Samsung Galaxy S9 FB
Samsung na Galaxy S9 a S9+ vrátil jednu z nejdůležitějších funkcí
Galaxy Note 9 vs Note 8 bezels FB
Podívejte se, o kolik užší rámečky bude mít Samsung Note 9 v porovnání s Note 8
Galaxy S9 super slow mo FB
Vyzkoušeli jsme super zpomalená videa na Galaxy S9+. Podívejte se na výsledek
Galaxy Note 9 concept FB
Obří výkon a 6GB RAM. Chystaný Samsung Note 9 se odhalil v benchmarku
Samsung-Galaxy-Note-9-concept-DBS-FB
Představení Galaxy Note 9 se blíží. Podívejte se na ten vůbec nejlepší koncept
Galaxy S7 FB samsungmagazine
Galaxy S7 a S7 edge teď můžete pořídit o 3 000 Kč levněji. Stačí použít tento kód
Galaxy S10 concept FB
Objevila se záhadná fotografie zachycující možný prototyp chystaného Samsungu Galaxy S10
galaxy-s-light-luxury-official-1-720×363
Zmenšený Galaxy S8 je tady. Samsung oficiálně představil Galaxy S Light Luxury
Samsung Galaxy-S9-in hand FB
Galaxy S9 umí nahrávat HEVC videa a šetřit tak místo. Jak je aktivovat?