• Smartphone
 • TV/Audio
 • Návody
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 Note8 Oreo
  iStores.sk

  5 triků, díky kterým ovládnete nové domovské tlačítko u Galaxy S8

  Nové domovské tlačítko u Galaxy S8 udělalo vrásku na čele nejednomu fanouškovi Samsungu. Jihokorejci se totiž rozhodli vyměnit původní hardwarový home button za softwarový, který je ale nově vybavený vibrační odezvou, aby alespoň částečně simuloval stlačení.

  Pro někoho představuje softwarové tlačítko jen nepříjemnosti, například nutnost šmátrat po snímači otisků prstů na zádech telefonu. Tato novinka v řadě ale přináší i určité výhody, jako například poměrně širokou možnost přizpůsobení. A právě na customizaci tlačítka se dnes podíváme.

  1) Síla odezvy

  Když jsem sám začal Galaxy S8 používat, tak mi poměrně vadila výrazná odezva (zpětná vibrace) při silné stlačení tlačítka. Naštěstí jsem po čase zjistil, že sílu odezvy lze upravit a výrazně tak omezit. Defaultně je totiž nastavena nejsilnější vibrace. Pokud ale zavítáte do Nastavení –> Zvuky a vibrace –> Intenzita vibrací, tak si u položky Vibrace při silném stisknutí můžete určit intenzitu zpětné vibrace při silném stlačení domovského tlačítka.

  2) Citlivost tlačítka

  Jestliže se vám stává, že chcete jen obyčejně na domovské tlačítko klepnout, ale telefon si myslí, že jej chcete silněji stlačit a odpoví vám vibrací, pak si můžete upravit jeho citlivost. Stačí zavítat do Nastavení –> Zobrazení –> Navigační panel a zde si dole na jezdci nastavit menší citlivost. Samozřejmě můžete učinit i naopak a nastavit si citlivost větší, abyste nemuseli tak silně mačkat.

  3) Režim jednou rukou

  Telefony od Samsungu nabízí už několik let funkci zvanou Režim jednou rukou, kdy se obrazovka zmenší směrem k pravému nebo levému spodnímu rohu, a tak i uživatelé s menší dlaní jsou schopni na obří obrazovce dosáhnout téměř na cokoli i v momentě, kdy smartphone drží jednou rukou. Pro rychlou aktivaci této funkce můžete použít i nový home button. Stačí v Nastavení –> Rozšířené funkce –> Režim jednou rukou funkci aktivovat a poté zvolit volbu tlačítko. Nyní když na odemčeném telefonu kdekoli 3krát kliknete na domovské tlačítko, tak se režim aktivuje.

  4) Tlačítko Domů a Always On Display

  Pokud používáte funkci Always On Display, pak jistě víte, že v jejím nastavení si můžete zvolit, zda se má při jeho aktivaci tlačítko zobrazovat či nikoli. Pokud jste tuto funkci ještě neobjevily a tlačítko se vám na Always On displeji neukazuje nebo naopak ukazuje, ale vy jej tam nechcete, pak stačí zavítat do Nastavení –> Zamykací obr. a zabezp. –> Always On Display a zde zvolit Obsah pro zobrazení. Nyní máte volbu tlačítko zobrazit spolu s ostatními informacemi nebo hodinami, případně jeho zobrazení deaktivovat nebo si dokonce můžete nechat zobrazovat právě jen domovské tlačítko.

  Pokud se obáváte, že se tlačítko neustálým zobrazováním vypálí do OLED displeje, pak nemusíte mít strach. Samsung totiž vymyslel chytrý způsob, aby tomu zamezil, o čemž jsme psali zde.

  5) Dvojité klepnutí

  Spolu s funkcí Always On Display si představíme ještě jeden trik s novým tlačítkem. Pokud totiž máte zobrazování tlačítka při aktivním Always On displeji zapnuté, pak kromě silného stlačení můžete na home button dvakrát poklepat a zařízení se probudí, konkrétně se dostanete na uzamčenou obrazovku, kde vidíte veškeré notifikace a jejich obsah, což se může občas hodit a sám tuto funkci často používám.

  Znáte ještě nějaký další trik týkající se nového domovského tlačítka, na který jsme v našem článku zapomněli? Poku ano, tak se s námi určitě nezapomeňte podělit do komentářů níže.

  Diskuze

   Ve vypnutém stavu, lze nastavit ná silný stisk home tlačítka inicializaci odemceni přes scanner oční duhovky. Výrazně se zrychluje odemceni telefonu.

   Reagovat

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Revoluce přichází. Samsung příští rok plánuje uvést skládací smartphone
  Samsung pro Česko představuje Galaxy S8 v růžové Rose Pink
  Proč by případný úspěch iPhonu X Samsung zas až tolik nebolel
  Vyplatí se koupě levnějšího telefonu přes internet? Jak je to s reklamací zahraniční distribuce?
  Proč Samsung může za to, že nový iPhone bude stát až 38 000 Kč
  Tyto telefony a tablety od Samsungu dostanou nový Android 8.0 Oreo
  galaxy-note-7-icon
  Z repasovného Galaxy Note 7 se stala limitka. V Koreji se vyprodal, další kusy už nebudou
  Historie řady Samsung Galaxy Note: od revoluce, přes výbuchy až po současnost
  5 nejlepších funkcí Galaxy Note 8, které vás zlákají ke koupi
  Galaxy Note8 je první smartphone s duální optickou stabilizací. K čemu je to vlastně dobré?
  Je voděodolný smartphone skutečně voděodolný? Dejte si pozor na nečekané utopení telefonu
  Soud dnes poslal dědice Samsungu na pět let do vězení
  Výdrž baterie nového Note8 ve srovnání s Galaxy S8+ váš příliš nepotěší
  Samsung Galaxy Note8 se oficiálně představuje: nekonečný displej, duální fotoaparát a vylepšený S Pen
  Google představil Android 8.0. Jmenuje se po sušence a řeší hlavní problém s aktualizacemi
  Samsung na svých stránkách omylem ukázal finální podobu Galaxy Note 8
  Samsung Galaxy Note 8: displej, vzhled, fotoaparát, cena a vůbec vše, co byste o něm měli před jeho vydáním vědět
  Seznam aplikací, které nejvíce zatěžují Android