• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Při koupi Galaxy S8 pozor! Samsung používá různé paměťové čipy

  Jihokorejský gigant si zadělal na poměrně velký problém. Na svém webu a ve všech informačních materiálech měl donedávna uvedeno, že uvnitř Galaxy S8 a Galaxy S8+ se nachází paměť UFS 2.1. Nyní se ale zjistilo, že je pravda úplně jiná a Samsung popisky v tichosti přepisuje.

  Dle všeho používá Samsung ve svých telefonech dvě různé verze pamětí, a to UFS 2.1 a starší UFS 2.0, která se nachází například v Galaxy S7 a S7 edge. Dlužno dodat, že při každodenním používání je rozdíl mezi těmito čipy zanedbatelný a uživatel jej těžko rozezná.

  Pomalejší čipy by se měly s největší pravděpodobností nacházet pouze ve verzích s procesorem Snapdragon, které se prodávají například ve Spojených státech. Varianta s čipsetem Exynost má údajně disponovat rychlejšími čipy UFS 2.1. V diskuzních fórech však zaznělo, že i některé kusy s procesory Exynos mají pomalejší čip UFS 2.0.

  I přesto, že Samsung uvádí, že se můžou parametry telefonů v průběhu prodeje mírně měnit, zákazníci by měli o takovém chování vědět, aby nekupovali „zajíce v pytli“. S podobným chováním jsme se před několika týdny mohli setkat například s čínskou společností Huawei, která v některých modelech P9 a P10 použila výrazně pomalejší EMMC čipy.

  Samsung může mít pro své jednání důvody. Poptávka po Galaxy S8 a S8+ je obrovská a dodavatelské firmy jednoduše nemusejí stíhat výrobu. Aby dodávku pokryli, můžou v některých ojedinělých případech dodat společnosti Samsung jiné (pomalejší) paměťové čipy.

  Zdroj: NextPowerUp

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online