Samsung dohromady prodal 55 milionů Galaxy S7 a S7 Edge

Loňský vlajkový model Samsungu pokořuje ještě ke konci svého kralování rekordy. Podle analytické společnosti Strategic Analytics prodal jihokorejský gigant ke konci tohoto čtvrtletí už 55. miliontý kus Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge (oba modely dohromady). Za poslední čtvrtletí, tedy od začátku ledna až do konce března, prodala společnost 7,2 milionů kusů svých loňských vlajkových modelů.

Na velkém úspěchu Galaxy S7 a S7 Edge se samozřejmě podílel vybuchující Galaxy Note 7, který měl být aktuálnější vlajkovou lodí společnosti, ale kvůli vadným bateriím jej společnost byla nucena stáhnout z trhu a vybrat od zákazníků. Galaxy S7 a jeho větší zahnutý bratříček tak byly po celý rok jediné vlajkové modely společnosti. Navíc Galaxy S7 si na trhu své výsadní postavení užíval poměrně dlouho, protože Samsung nepředstavil Galaxy S8 už v únoru na MWC, ale až na konci března.

Podle Strategic Analytics prodal Samsung za poslední čtvrtletí dohromady 92,8 milionů telefonů, čímž si vysloužil 23% podíl na globálním trhu s telefony. Smatphony si z tohoto čísla zabraly 86 %, z čehož vyplývá, že jich Samsung prodal 80 milionů kusů. O zbylých 12,8 milionů kusů se postaraly “hloupé” tlačítkové telefony, v kterých Samsung kraluje.

Galaxy S7 FB samsungmagazine

zdroj

Diskuze

    Vy jste pane autore poněkud zamrznul že? V každém článku se musiíte nějak otřít o Note 7 a to i v naprosto nepochopitelných souvislostech. Ale vždy ho tam nějak prostě napasujete a připomente nám jak vybuchoval. Osobně bych řekl, že nevybuchoval víc, než srajfony. Jen Samsung se k tomu postavil čelem, zatímco Apple mění jen určité série. Což je vcelku pochopitelný. Je to jedinej produkt, kterej se u Apple opravdu prodává a těžce vynáší. Pro Samsung je to jen jeden produkt ze stovek. Na Youtube najdete desítky vybuchlejch srajfonů, stejně jako vám Google najde desítky článků. Nejen o iP7, ale i o předcházejících modelech.

    Nebo si dejte do Google: Daniel Pražák Note 7 ???

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět