• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung je králem hloupých telefonů, nestačí na něho ani legendární Nokia

  Ačkoli jsou chytré telefony v dnešní době již standardem, staré dobré tlačítkové mobily mají stále na trhu své místo a například za minulý rok se jich prodalo nemalých 396 milionů. O to překvapujícím zjištěním je pak fakt, že výrobcem s nejvyšším podílem na trhu hloupých telefonů je jihokorejský Samsung. Ten tak minulý rok vládl jak trhu se smartphony, tak i tomu s tlačítkovými telefony.

  Přitom Samsung před rokem a půl přestal v Evropě prodávat všechny telefony bez operačního systému. Na ostatních trzích, zejména na těch asijských, je ale v nabídce stále má a právě odsud pramení nejvyšší prodeje.

  Se svými 52,3 miliony prodaných kusů si podle Strategy Analytics drží tržní podíl 13,2%. Kousek za ním se pak umístila stará dobrá Nokia, která prodala 35,3 milionů hloupých telefonů a vybojovala si tak tržní podíl 8,9%. Kousek za firmou s finskými kořeny se umístil čínský TCL-Alcatel s 27,9 miliony podaných kusů a 7% podílem na trhu. První tři zmínění výrobci ale ovládly jen necelých 30% trhu. O drtivou většinu prodejů se postaraly ostatní značky, které dohromady prodaly zbylých 280,5 milionů klasických telefonů.

  Výrobce Tržní podíl Počet prodaných kusů
  Samsung 13,2%  52,3
  Nokia 8,9%  35,3
  TCL-Alcatel  7,0%  27,9
  Ostatní  70,8%  280,5
  Celkem  100%  396

  Analýza nám ukazuje, že o hloupé telefony bez operačního systému je stále zájem, i když rok co rok menší. Marže jsou zde pro výrobce minimální, a proto se od nich společnosti pomalu odklánějí a snaží se soustředit především na chytré telefony, odkud pramení největší zisky. Jenže například takové Nokii se na poli smartphonů moc nedařilo, což byla vina především Microsoftu. I proto se, kdysi zdánlivě neporazitelný král, nyní pod vedením Číňanů rozhodl obnovit svůj legendární model 3310,

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online