• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 5G Note 7

  Samsung je králem hloupých telefonů, nestačí na něho ani legendární Nokia

  Ačkoli jsou chytré telefony v dnešní době již standardem, staré dobré tlačítkové mobily mají stále na trhu své místo a například za minulý rok se jich prodalo nemalých 396 milionů. O to překvapujícím zjištěním je pak fakt, že výrobcem s nejvyšším podílem na trhu hloupých telefonů je jihokorejský Samsung. Ten tak minulý rok vládl jak trhu se smartphony, tak i tomu s tlačítkovými telefony.

  Přitom Samsung před rokem a půl přestal v Evropě prodávat všechny telefony bez operačního systému. Na ostatních trzích, zejména na těch asijských, je ale v nabídce stále má a právě odsud pramení nejvyšší prodeje.

  Se svými 52,3 miliony prodaných kusů si podle Strategy Analytics drží tržní podíl 13,2%. Kousek za ním se pak umístila stará dobrá Nokia, která prodala 35,3 milionů hloupých telefonů a vybojovala si tak tržní podíl 8,9%. Kousek za firmou s finskými kořeny se umístil čínský TCL-Alcatel s 27,9 miliony podaných kusů a 7% podílem na trhu. První tři zmínění výrobci ale ovládly jen necelých 30% trhu. O drtivou většinu prodejů se postaraly ostatní značky, které dohromady prodaly zbylých 280,5 milionů klasických telefonů.

  Výrobce Tržní podíl Počet prodaných kusů
  Samsung 13,2%  52,3
  Nokia 8,9%  35,3
  TCL-Alcatel  7,0%  27,9
  Ostatní  70,8%  280,5
  Celkem  100%  396

  Analýza nám ukazuje, že o hloupé telefony bez operačního systému je stále zájem, i když rok co rok menší. Marže jsou zde pro výrobce minimální, a proto se od nich společnosti pomalu odklánějí a snaží se soustředit především na chytré telefony, odkud pramení největší zisky. Jenže například takové Nokii se na poli smartphonů moc nedařilo, což byla vina především Microsoftu. I proto se, kdysi zdánlivě neporazitelný král, nyní pod vedením Číňanů rozhodl obnovit svůj legendární model 3310,

  Reklama.
  HighSky.cz reklama

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět