Samsung: Do roku 2020 bude na světě 7,3 miliard připojených zařízení. Firmy musí být zabezpečené

Nová studie společnosti Samsung zkoumá dopady změn ve společnosti a technologiích, které se v budoucnu projeví na pracovišti, a vyzývá podniky k vytvoření bezpečných a spolehlivých chytrých kanceláří v novém pracovním světě – tzv. Otevřené ekonomice. S odhadovaným počtem 7,3 mld. IoT připojených zařízení v roce 2020 vzroste potřeba mít každé jednotlivé zařízení dokonale zabezpečené.

„Otevřená ekonomika“ bude charakterizována intenzivní spoluprací nezávislých pracovníků (freelancerů), rutinním začleňováním inovací, které s sebou přinášejí start-upy, a novým druhem spolupráce mezi dřívějšími konkurenty.

Podniky mají tři roky na to, aby se bezpečně připojily. Pokud se jim nepodaří podchytit rychlou změnu a inovaci v digitálním prostředí, mohou riskovat, že budou mimo hru. Podstatné je zejména zaměření na rozptýlenou pracovní sílu, kterou tvoří lidé pracující na jakémkoli zařízení, kdykoli a odkudkoli. Faktem je, že mnohé organizace jsou stále výrazně pozadu, pokud jde o rychlost adaptace na nové technologie, které jim budou usnadňovat cestu k otevřeným způsobům podnikání.

Velkým nebezpečím je fakt, že technologie mají náskok a mění se daleko rychlejším tempem, než jakým jsou mnohé organizace schopny měnit své chování a pracovní postupy. Firmy se tedy rozhodně potřebují probudit a jednat již nyní.

Nejen, že bude potřeba překonat překážky v oblasti infrastruktury a vyřešit otázky plánování, ale skutečnou výzvou pro podniky je způsob, jakým zapojí všechny nové technologie, aby vyhovovaly potřebám nových zaměstnanců. Tato skupina, často označována jako „Mileniálové“, se rychle stává tvůrcem zásadních rozhodnutí organizací a při své práci chce využívat technologie a nápady, na které jsou zvyklí ze svého soukromého života. To zahrnuje vše od virtuální a rozšířené reality až k nastupující generaci zosobněné umělé inteligence.

Prediktivní inteligence je speciální, rozvíjející se oblast, která bude mít hluboký dopad na podniky v průběhu příštích tří let, a je důležité, aby organizace zavedly několikastupňový systém ochrany dat, a mohly tak naplno těžit z přínosu otevřeného a přesto bezpečného způsobu práce. Podniky potřebují zavést flexibilní bezpečnostní platformy, které pokrývají celý ekosystém produktů a společnostem umožňují otevřít své hranice novým příležitostem s větší jistotou. Samsung Knox je přitom nejvýkonnější bezpečnostní platforma tohoto druhu.

Nick Dawson, ředitel divize Knox Strategy společnosti Samsung, říká: „Výkonné nástroje, jakým je Samsung Knox, mohou firmám již nyní pomoci využívat pokročilé nástroje obohacené o umělou inteligenci, které zaměstnancům poskytnou konzistentní pracovní zázemí bez ohledu na to, které zařízení využívají.”

Technologická infrastruktura, která bude pohánět tzv. Otevřenou ekonomiku, je již zavedená po celém světě. Tento rychlý vývoj technologií bude znamenat stejně rychlou evoluci společností, které přesně zapadnou do tzv. Otevřené ekonomiky. Brian Solis, zakladatel poradenské společnosti Altimeter Group, zabývající se digitálními útoky, říká: „Těšíme se na budoucnost, ve které budou společnosti těžit z výhod, jež přináší digitální darwinismus, tedy zavedení umělé inteligence, využívání internetu věcí a strojového učení.”

Společně s tím, jak si firmy začínají uvědomovat vlastní vize produktivnější budoucnosti, vyvstává mnoho neznámých. Strojové učení a technologie umělé inteligence představují obrovskou příležitost, ale zároveň jistý stupeň rizika, které dosud nebylo přesně klasifikováno. Vyplývá to z výzkumu realizovaného společností The Future Laboratory, z něhož vyplývá celá studie.

Průběžné investice do zabezpečených platforem, které otvírají hranice novým technologiím, tak opět získávají na důležitosti. Pokud tyto investice firmy učiní nyní, budou moci bezpečně začlenit jakoukoli novou entitu do svého podnikání – nejen stroje, ale také novou generaci lidí.

Firmy stojí před důležitou výzvou přeformovat konvenční kanceláře s využitím technologií Otevřené ekonomiky. To, jaký konkrétní nástroj si vyberou, se bude velmi lišit, ale určitě budou mít některé společné faktory. Jedním z nich bude výběr platformy, která podporuje bezpečné využívání každého zařízení nebo aplikace. Jedině pak bude možné správně otevřít své hranice novým zaměstnancům a partnerům – a částečně novému zdroji inovací začleněných přímo do firmy.

samsung-budova-FB

 

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Prémiová dřevěná powerbanka či hliníková s vysokou kapacitou + sleva pro naše čtenáře
Samsung spouští nový program odměn. Za objevené chyby v jeho systémech zaplatí až 4,3 milionu korun
Samsung dnes otevírá novou prodejnu v OC Chodov. Prvním zákazníkům nabídne velké slevy
Samsung spouští další bonusovou akci, tentokrát můžete získat QLED TV až o 20 800 Kč levněji
Pořízení chladničky nebo pračky od Samsungu je díky novým bonusům výhodnější
Kupte si nový Samsung a dostanete zdarma košili šitou na míru
Samsung otevřel v obchodním centru Chodov interaktivní Galaxy Studio
Samsung vám nyní za 1 Kč vymění OLED televizi za prémiovou QLED TV
Prohlížeč Seznam.cz přichází s další užitečnou novinkou – přidal funkci „Přečíst později na Seznamu“
Češi během léta chytrou elektroniku nešetří. Počet případů nehod roste o více než polovinu
Samsung a Panasonic se chtějí zasloužit o rozšíření technologie HDR10+ pro co nejlepší divácký zážitek
ESET objevil novou hrozbu, která se zaměřuje na hráče počítačových her
Vyměňte starý za nový. Přineste jakýkoli telefon a získáte slevu 3 000 Kč na Galaxy S8 nebo S8+
QLED TV
Samsung až o 20 000 Kč zlevnil své špičkové QLED televize
Samsung CFG73 bude exkluzivním herním monitorem pro hru PUBG Invitational na veletrhu Gamescom 2017
Mobil Pohotovost vám nově doručí Galaxy S8 už do 40 minut od objednávky
Konec roamingu v EU se Čechům zamlouvá, ze zahraničí volají a surfují ostošest
První koncert ve VR: Samsung bude živě streamovat koncert skupiny Coldplay ve virtuální realitě