• Smartphone
 • TV/Audio
 • Návody
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 Note8 Oreo
  iStores.sk

  Samsung: Do roku 2020 bude na světě 7,3 miliard připojených zařízení. Firmy musí být zabezpečené

  Nová studie společnosti Samsung zkoumá dopady změn ve společnosti a technologiích, které se v budoucnu projeví na pracovišti, a vyzývá podniky k vytvoření bezpečných a spolehlivých chytrých kanceláří v novém pracovním světě – tzv. Otevřené ekonomice. S odhadovaným počtem 7,3 mld. IoT připojených zařízení v roce 2020 vzroste potřeba mít každé jednotlivé zařízení dokonale zabezpečené.

  „Otevřená ekonomika“ bude charakterizována intenzivní spoluprací nezávislých pracovníků (freelancerů), rutinním začleňováním inovací, které s sebou přinášejí start-upy, a novým druhem spolupráce mezi dřívějšími konkurenty.

  Podniky mají tři roky na to, aby se bezpečně připojily. Pokud se jim nepodaří podchytit rychlou změnu a inovaci v digitálním prostředí, mohou riskovat, že budou mimo hru. Podstatné je zejména zaměření na rozptýlenou pracovní sílu, kterou tvoří lidé pracující na jakémkoli zařízení, kdykoli a odkudkoli. Faktem je, že mnohé organizace jsou stále výrazně pozadu, pokud jde o rychlost adaptace na nové technologie, které jim budou usnadňovat cestu k otevřeným způsobům podnikání.

  Velkým nebezpečím je fakt, že technologie mají náskok a mění se daleko rychlejším tempem, než jakým jsou mnohé organizace schopny měnit své chování a pracovní postupy. Firmy se tedy rozhodně potřebují probudit a jednat již nyní.

  Nejen, že bude potřeba překonat překážky v oblasti infrastruktury a vyřešit otázky plánování, ale skutečnou výzvou pro podniky je způsob, jakým zapojí všechny nové technologie, aby vyhovovaly potřebám nových zaměstnanců. Tato skupina, často označována jako „Mileniálové“, se rychle stává tvůrcem zásadních rozhodnutí organizací a při své práci chce využívat technologie a nápady, na které jsou zvyklí ze svého soukromého života. To zahrnuje vše od virtuální a rozšířené reality až k nastupující generaci zosobněné umělé inteligence.

  Prediktivní inteligence je speciální, rozvíjející se oblast, která bude mít hluboký dopad na podniky v průběhu příštích tří let, a je důležité, aby organizace zavedly několikastupňový systém ochrany dat, a mohly tak naplno těžit z přínosu otevřeného a přesto bezpečného způsobu práce. Podniky potřebují zavést flexibilní bezpečnostní platformy, které pokrývají celý ekosystém produktů a společnostem umožňují otevřít své hranice novým příležitostem s větší jistotou. Samsung Knox je přitom nejvýkonnější bezpečnostní platforma tohoto druhu.

  Nick Dawson, ředitel divize Knox Strategy společnosti Samsung, říká: „Výkonné nástroje, jakým je Samsung Knox, mohou firmám již nyní pomoci využívat pokročilé nástroje obohacené o umělou inteligenci, které zaměstnancům poskytnou konzistentní pracovní zázemí bez ohledu na to, které zařízení využívají.”

  Technologická infrastruktura, která bude pohánět tzv. Otevřenou ekonomiku, je již zavedená po celém světě. Tento rychlý vývoj technologií bude znamenat stejně rychlou evoluci společností, které přesně zapadnou do tzv. Otevřené ekonomiky. Brian Solis, zakladatel poradenské společnosti Altimeter Group, zabývající se digitálními útoky, říká: „Těšíme se na budoucnost, ve které budou společnosti těžit z výhod, jež přináší digitální darwinismus, tedy zavedení umělé inteligence, využívání internetu věcí a strojového učení.”

  Společně s tím, jak si firmy začínají uvědomovat vlastní vize produktivnější budoucnosti, vyvstává mnoho neznámých. Strojové učení a technologie umělé inteligence představují obrovskou příležitost, ale zároveň jistý stupeň rizika, které dosud nebylo přesně klasifikováno. Vyplývá to z výzkumu realizovaného společností The Future Laboratory, z něhož vyplývá celá studie.

  Průběžné investice do zabezpečených platforem, které otvírají hranice novým technologiím, tak opět získávají na důležitosti. Pokud tyto investice firmy učiní nyní, budou moci bezpečně začlenit jakoukoli novou entitu do svého podnikání – nejen stroje, ale také novou generaci lidí.

  Firmy stojí před důležitou výzvou přeformovat konvenční kanceláře s využitím technologií Otevřené ekonomiky. To, jaký konkrétní nástroj si vyberou, se bude velmi lišit, ale určitě budou mít některé společné faktory. Jedním z nich bude výběr platformy, která podporuje bezpečné využívání každého zařízení nebo aplikace. Jedině pak bude možné správně otevřít své hranice novým zaměstnancům a partnerům – a částečně novému zdroji inovací začleněných přímo do firmy.

  samsung-budova-FB

   

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Samsung a Panasonic se chtějí zasloužit o rozšíření technologie HDR10+ pro co nejlepší divácký zážitek
  ESET objevil novou hrozbu, která se zaměřuje na hráče počítačových her
  Vyměňte starý za nový. Přineste jakýkoli telefon a získáte slevu 3 000 Kč na Galaxy S8 nebo S8+
  QLED TV
  Samsung až o 20 000 Kč zlevnil své špičkové QLED televize
  Samsung CFG73 bude exkluzivním herním monitorem pro hru PUBG Invitational na veletrhu Gamescom 2017
  Mobil Pohotovost vám nově doručí Galaxy S8 už do 40 minut od objednávky
  Konec roamingu v EU se Čechům zamlouvá, ze zahraničí volají a surfují ostošest
  První koncert ve VR: Samsung bude živě streamovat koncert skupiny Coldplay ve virtuální realitě
  Zařízení připojovaná na veřejnou Wi-Fi mohou ohrožovat firemní data. Samsung Knox vás ale ochrání
  Jaký malware ohrožoval v červenci vaše počítače a kde jste na něho mohli narazit?
  Zajímáte se o smartphony a mobilní technologie? Mobil Pohotovost hledá do svého týmu právě vás
  Nová éra zákaznické péče: Samsung představil online interaktivní službu Live Assistant
  EVOLVEO SportLife XS: Odolnost a kvalita se skvělým zvukem
  Plná verze Samsung Members je venku. Přináší triky, diagnostiku a benefity pro váš smarphone
  Samsung vám nyní ke Galaxy S8 a S8+ dá dárky v hodnotě 3 500 Kč
  Mapy.cz vám nově poradí, kde v zahraničí natankovat za nejlepší ceny
  QLED
  Samsung začíná s prodejem doplňkového příslušenství QLED televizorů. Zákazníci se dočkají designových stojanů i optického kabelu.
  QLED
  Samsung zahájil prodej QLED televizorů v ČR