Zavřít reklamu

V průběhu několika posledních dnů se na internetu objevily komentáře majitelů Galaxy S8 z Jižní Koreje, dle kterých má nový vlajkový model společnosti Samsung problém s displejem. Tvrdí, že displej má načervenalý nádech. Samsung stihl na první nářky ihned zareagovat a dle oficiálního vyjádření jsou displeje v naprostém pořádku. Majitelé telefonů si mají teplotu barev upravit dle vlastních požadavků v nastavení.

Na oficiální zprávu stihl již jeden z postižených uživatelů zareagovat s tím, že barvy upravit nejdou, jelikož se jeho displej nachází v „optimalizovaném stavu“. Displej má proto stále s mírně červeným nádechem. Jaké je řešení? Dle Samsungu máte jít vadný telefon reklamovat.

„Červený odstín může být způsoben špatnou kalibrací, kterou Samsung používá u AMOLED displejů“, zaznělo z diskuze.

Galaxy-S8-Color

V drtivé většině případů by měl jít problém řešit ruční kalibrací displeje, kterou naleznete v nastavení. Server SamMobile se s problémem sám setkal a červenou barvu údajně potlačili ve zmíněném nastavení. Pokud by problémy přetrvávaly, Samsung by mohl pouze vydat aktualizaci, která by displej upravila do „použitelné“ barevné škály.

Samsung Galaxy S8 FB

ilustrační fotografie

Dnes nejčtenější

.