Zavřít reklamu

V průběhu několika posledních dnů se na internetu objevily komentáře majitelů Galaxy S8 z Jižní Koreje, dle kterých má nový vlajkový model společnosti Samsung problém s displejem. Tvrdí, že displej má načervenalý nádech. Samsung stihl na první nářky ihned zareagovat a dle oficiálního vyjádření jsou displeje v naprostém pořádku. Majitelé telefonů si mají teplotu barev upravit dle vlastních požadavků v nastavení.

Na oficiální zprávu stihl již jeden z postižených uživatelů zareagovat s tím, že barvy upravit nejdou, jelikož se jeho displej nachází v „optimalizovaném stavu“. Displej má proto stále s mírně červeným nádechem. Jaké je řešení? Dle Samsungu máte jít vadný telefon reklamovat.

„Červený odstín může být způsoben špatnou kalibrací, kterou Samsung používá u AMOLED displejů“, zaznělo z diskuze.

Galaxy-S8-Color
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

V drtivé většině případů by měl jít problém řešit ruční kalibrací displeje, kterou naleznete v nastavení. Server SamMobile se s problémem sám setkal a červenou barvu údajně potlačili ve zmíněném nastavení. Pokud by problémy přetrvávaly, Samsung by mohl pouze vydat aktualizaci, která by displej upravila do „použitelné“ barevné škály.

Samsung Galaxy S8 FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

ilustrační fotografie

Související články

Dnes nejčtenější