Zavřít reklamu

Samsung už oficiálně oznámil, že ke slavnostnímu představení Galaxy S8 a Galaxy S8+ dojde 29. března, ale informace o začátku prodeje a předobjednávek padnou jistě až na samotné konferenci. Nicméně i tak už víme, že se nová vlajková loď z dílny jihokorejského giganta začne po celém světě prodávat v jeden den, a to v pátek 21. dubna. Nyní korejská zpráva celému světu prozrazuje i datum zahájení předobjednávek, které je stanoveno na 10. dubna.

Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ tak bude možné předobjednat necelé dva týdny po oficiálním představení a něco málo přes týden před zahájením celosvětového prodeje. Přibližně před měsícem se proslýchalo, že by předobjedávky mohly odstartovat až 15. dubna, přičemž se ale této zprávě nevěnovala taková pozornost, protože v té době jsme ještě neměli potvrzené ani datum představení. Nyní, s blížící se konferencí, s potvrzeným datem jejího konání a s neustále přibývajícími úniky telefonu, které navíc často vypustí do světa právě korejské zdroje, lze s větší pravděpodobností předpokládat, že datum 10. dubna je skutečné správné. Navíc zpráva potvrdila i 21. duben jako den, kdy se skutečně začne Galaxy S8 a S8+ celosvětově prodávat.

A co všechno vlastně Galaxy S8 a Galaxy S8+ nabídnou? V první řadě velký 5,8palcový respektive 6,2palcových Infinity Display (nekonečný displej). Uvnitř bude tikat osmijádrový procesor Snapdragon 835 od Qualcommu (jen v modelech pro USA) nebo Exynos 8895 od Samsungu (pro modely v dalších zemích, tudíž i v Evropě). Jednomu z procesorů pak budou sekundovat 4GB operační paměti RAM. Základní 64GB úložiště bude možné rozšířit ještě pomocí microSD karet. Vzadu se bude pyšnit 12-megapixelový Dual Pixel fotoaparát a vpředu pak 8-megapixelový.

Chybět nebude ani skener oční duhovky a snímač otisků prstů na zádech telefonu, jelikož vzhledem k téměř bezrámečkové konstrukci se jihokorejci rozhodli odstranit fyzické domovské tlačítko. Baterie v menším modelu se bude se pochlubí kapacitou 3 250mAh a ve větším 3 750mAh. Dočkat bychom se po vzoru nového Galaxy Tab S3 měli i audio systému od AKG a stejně tak i v balení nových sluchátek s tímto zvukem, které vznikly ve spolupráci se společností Harman, kterou Samsung na začátku roku odkoupil.

Všechny dosavadní úniky Galaxy S8 a Galaxy S8+:

Jako systém bude předinstalovaný Android 7.0 Nougat, který bude pochopitelně i speciálně upravený pro potřeby telefonu. Nově v něm totiž nalezneme softwarová tlačítka, který fyzický home button a kapacitní tlačítka po jeho stranách. Chybět by ani neměl nový Beast Mode, který v případě potřeby zajistí maximální výkon, a ani možnost proměnit telefon ve stolní počítač díky systému Desktop eXperience. Samsung už dokonce začal pouštět do světa první aplikace dělané na míru novému modelu, a tak si v současné době už můžete stáhnout aplikaci HudbaZáznamník pro Galaxy S8.

Jak se na nový vlajkový model těšíte? Půjdete rovnou do předobjednávek, počkáte na první zkušenosti uživatelů nebo letos vynecháte úplně? Komentáře níže čekají na vaše názory.

Galaxy S8 concept FB 5

Dnes nejčtenější

.