Zavřít reklamu

Android 7.0 Nougat je pro majitele Galaxy S7 a S7 edge od tuzemského operátora O2 venku už více než měsíc. Majitelé modelů od Vodafonu se nové verze dočkali před pár dny. Ovšem ti, kteří mají současnou vlajkovou loď od T-mobile nebo z volného prodeje, stále na aktualizaci čekají. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás způsob, jak si na svůj Galaxy S7 nebo S7 edge Nougat nainstalovat.

Díky tomu, že dvě verze Androidu 7.0 jsou už venku, mohou si ji stáhnout a nainstalovat všichni, tedy i ti, pro které není určená. Stačí jen postupovat podle návodu níže. Zároveň vás ale musíme upozornit, že s instalací přichází i dvě nevýhody. V první řadě přijdete o všechna svá data, tudíž musíte provést zálohu svého zařízení. V řadě druhé pak instalací verze firmwaru, která pro vaše zařízení není určená, přijdete o OTA aktualizace, jakmile dorazí. Pokud budete chtít OTA opět dostávat, budete si muset stejným způsobem nainstalovat i verzi firmwaru pro svůj model, jakmile ji Samsung vydá.

Jak nainstalovat Android 7.0 Nougat na Galaxy S7 a S7 edge:

  1. Odsud (Galaxy S7, O2), odsud (Galaxy S7, Vodafone), odsud (Galaxy S7 edge, O2) nebo odsud (Galaxy S7 edge, Vodafone) si stáhněte příslušný firmware
  2. Rozbalte soubor firmwaru
  3. Odsud si stáhněte program Odin
  4. Rozbalte Odin nainstalujte a spustě jej
  5. Restartujte svůj Samsung do Download módu (podržte domovské tlačítko + vypínací tlačítko + tlačítko pro snížení hlasitosti )
  6. Připojte telefon ke svému PC kabelem. Pokud spojení proběhne úspěšně, zbarví se do žluté políčko ID:COM (pokud se spojení nepovede, zkuste jiný USB port nebo reinstalujte USB ovladače)
  7. Vyčkejte, až se v Odinu modře zbarví jedno z políček
  8. Klikněte na AP / PDA a vyberte stažený firmware
  9. Zkontrolujte, zda není zaškrtunté políčko Re-Partition
  10. Klikněte na tlačítko Start

Jakmile bude nový firmware nainstalovaný, zobrazí se na vašem telefonu informace, že  instalace proběhla a zařízení se restartuje. Až systém naběhne a objeví se domovská obrazovka, můžete kabel propojující váš telefon a počítač odpojit a začít si užívat nové verze Androidu.

galaxy-s7-nougat FB

zdroj

Dnes nejčtenější

.