3 důvody, proč si nainstalovat nový Android 7.0 na Galaxy S7 nebo 7 edge

Nového Androidu 7.0 Nougat se už před měsícem dočkali majitelé Galaxy S7 a 7 edge modelů od O2. Před dvěma dny pak i ti, co zakoupili vlajkovou loď u operátora Vodafone, o čemž jsme vás dnes informovali. Majitelé zařízení od T-Mobile a ti, kteří si zakoupili model z volného prodeje ale stále čekají.

Pokud máte zařízení od O2, asi jste si už s velkou pravděpodobností nový systém nainstalovali. Jestliže ale vlastníte Galaxy S7 nebo S7 edge od Vodafonu, pak nejspíš ještě váháte, jestli se do instalace Androidu 7.0 Nougat pustit. Pro vás a pro všechny ostatní, kteří na nový systém čekáte, tu máme 3 důvodu, proč se vyplatí novou verzi stáhnout a nainstalovat. Pojďme se tedy na ně podívat.  

1. Lepší bezpečnost

Začněme s úplnými základy. Pokud jste právě ten uživatel, kterého zajímá bezpečnost, zřejmě si novou aktualizaci zamilujete. Každý měsíc totiž budou Samsung a Google telefony získávat bezpečnostní balíčky. První takové bezpečnostní aktualizace bychom se mohli dočkat již v tomto měsíci, tedy v únoru.

Samsung se v nových aktualizacích snaží zaměřit na lepší zabezpečení pomocí vašich biometrických údajů. Tato biometrická data jsou navíc speciálně šifrovaná a jsou bezpečně uložena v Samsung Knox.

Nougat po vzoru jihokorejské společnosti přináší také podporu pro zabezpečené složky, což je asi jedna z nejlepších funkcí, kterou disponoval Galaxy Note 7. Jedná se o velmi dobře chráněnou složku, do které je možné ukládat důležité soubory oddělené od ostatního obsahu.

2. Opraveno hned několik chyb

Jestliže máte co do činění s problémy týkající se Androidu Marshmallow na vašem Galaxy S7 nebo Galaxy S7 Edge, a nemůžete získat opravu, možná budete chtít přejít na verzi 7.0 Nougat. Novinka totiž přináší hned několik nespecifikovaných oprav chyb, se kterými se setkávali především majitelé „es-sedmiček“.

Nový instalační balíček navíc perfektně zlepší samotný výkon operačního systém, díky čemuž nebude docházet k pádům aplikací, k náhodným restartům telefonu či problémům s Wi-Fi a Bluetooth připojením.

Android 7.0 od Samsungu je navíc vybaven speciální funkcí, která má za úkol jediné – uspat vybrané aplikace a nevyužívat ji na pozadí. Pokud tedy máte ve svém zařízení nějaké aplikace, které pracují na pozadí, jistě tuto funkci využijete. Inženýři do nového systému navíc implementovali několik režimů – Normální, Herní, Zábava, Vysoký výkon. Od posledního jmenovaného pak můžete očekávat nejvyšší výkon.

3. Noční Režim

Pokud máte ve svém okolí přátelé, kteří vlastní Google Pixel nebo iPhone, možná jste od nich slyšeli o funkci, která jim při práci v noci pomáhá šetřit oči. Samsung si pro své uživatele Galaxy S7 a S7 Edge připravil něco podobného.

Jestliže svůj telefon využíváte pravidelně v časech večerních, možná bude právě tato funkce tím důvodem, proč si nový systém stáhnete a nainstalujete. Aktualizace totiž přináší zcela nový Blue Mode, díky kterému se jas vašeho displeje sníží a změní na takovou barvu, která bude šetřit vaše oči. Samozřejmě budete moct manuálně nastavit hloubku těchto barev a mnoho dalšího.

Zdroj

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung Galaxy S9 by mohl nabídnout v porovnání s loňským modelem zase o něco větší baterii
Galaxy S9 přichází. Samsung jeho premiéru naplánoval na konec února
Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung jde proti proudu. U Galaxy S9 se nezaměří odemykání obličejem, ale zdokonalí skener oční duhovky
Samsung Galaxy A8+ (2018) se ukazuje v plné parádě na prvním videu
Samsung zveřejnil manuál k chystaným Galaxy A8 i A8+ a prozradil tak o nich všechny novinky
Samsung Galaxy S9 se nakonec nepředstaví tak brzo, jak spekulace původně naznačovaly
Po poslední aktualizaci systému přestalo u některých modelů Galaxy S8 a S8+ fungovat rychlé nabíjení
Black Friday v Mobil Pohotovost aneb nevídané slevy na více jak stovku smartphonů
Galaxy S9 Infinity display icon
Fotografie obalu pro Samsung Galaxy S9 ukazují jeho finální podobu
Samsung Galaxy S8 teď díky Black Friday seženete jen za 14 590 Kč
Android Pay je konečně v Česku. Platit mobilem můžete už od dneška
Samsung Galaxy S8 se dočká nové barevné varianty, která je jako ušitá pro nadcházející měsíce
Jak se ve světě těží bitcoiny? Stačí vám na to i 40 starých telefonů od Samsungu
Vývoj Samsungu Galaxy S9 jde do finále, příští měsíc startuje jeho výroba na plné obrátky
První kompletní pohled na řadu Galaxy A (2018) aneb sklo, kov, Infinity displej a duální fotoaparát
Samsung si v nové reklamě trefně utahuje z Applu a jeho iPhonů za posledních deset let
Vzpomínáte si na vybuchující Samsung Note7? Některé kousky Note8 mají naopak problém se zamrzáním
Kupte si Galaxy S8 nebo Galaxy S7 a Samsung vám vrátí 3 000 Kč