Někteří uživatelé telefonů řady Galaxy S22 si v posledních dnech na oficiálních fórech Samsungu stěžují na problém s adaptivní obnovovací frekvencí displeje. Projevovat se má v některých populárních streamovacích aplikacích.
Dotčení uživatelé si konkrétně stěžují na to, že adaptivní displej jejich Galaxy S22 se po krátké době nečinnosti přepne na nižší obnovovací frekvenci, a to i při streamovaní obsahu ze služeb jako Netflix nebo Amazon Prime. Podle jejich popisu to vypadá, že systém adaptivní frekvence Galaxy S22 nedokáže rozpoznat, když se přehrávají videa ze zmíněných služeb (a možná i jiných) a dynamicky přepíná na nižší obnovovací frekvenci, aby šetřil baterii. Bohužel to také způsobuje trhání obrazu, což významně narušuje zážitek ze sledování.
Soudě podle poměrně nízkého počtu stížností na oficiálních evropských fórech Samsungu má problém (alespoň zatím) omezený dosah a v tuto chvíli není jasné, jestli je způsoben softwarovou nebo hardwarovou chybou. Samsung se k věci zatím nevyjádřil.
Uživatelé telefonů aktuální vlajkové řady korejského obra měli již dříve problémy s desynchronizací videa a zvuku v některých aplikacích včetně YouTube. Ty Samsung vyřešil několika softwarovými aktualizacemi, takže lze předpokládat, že ten nový bude opraven podobným způsobem (pokud tedy nejde o hardwarovou chybu).
Proč by se debilové ze Samsungu k tomu vyjadřovali…? Vždyť své peníze od debilů a to i včetně mě, kteří si koupili tuto sračku v podobě S22 už dávno mají. Takže teď mají všechno v píči. Telefon S22 Ultra je největší sračka v dějinách Samsungu, kterou kdy vyrobili. Konkrétně mám na mysli ty s procesory EXYNOS. Neustále se seká a to i včetně obrazu během streamování, jak popisují uživatelé. Nikdy v životě už si nepořídím sračku od Samsungu za 38 tisíc. Mé peníze už nikdy v životě nedostanou.