Venkovní počasí již nějakou dobu konečně přeje výletům do přírody. Ať už patříte mezi umírněné výletníky, nebo naopak chcete v přírodě překonávat nejrůznější rekordy, můžete se na svou příští výpravu vybavit některou z užitečných aplikací, které vám představujeme v tomto článku.
In-počasí
Pokud se chystáte do přírody, určitě vás zajímá, jaké počasí vás čeká a jak máte aktuální předpovědi přizpůsobit vaši výstroj a výzbroj. In-počasí je povedená a velmi spolehlivá česká aplikace, ve které najdete informace o aktuálním stavu počasí, stejně jako o jeho vývoji pro následující hodiny a dny. Aplikace je zdarma, bez reklam, a nabízí také widgety na plochu.
Mapy.cz
U českých aplikací ještě chvíli zůstaneme. Při vašich výletech do přírody by se vám totiž mohla určitě hodit také aplikace Mapy.cz. Kromě možnosti vyhledávání a plánování tras nabízí Mapy.cz možnost vyhledávání bodů zájmů, stahování map pro offline použití, vyhledávání tipů na výlety nebo třeba ukládání vlastních tras.
Záchranka
Pevně věříme, že se vaše výlety do přírody objedou bez nehody. Vždy je ale lepší se připravit na všechny případy, a nainstalovat si do mobilu aplikaci Záchranka. Záchranka vám nejen pomůže přivolat pomoc – a to i v případě, že nedokážete zrovna přesně popsat vaši polohu nebo nemůžete mluvit, ale nabízí také informace o nedalekých zdravotnických zařízeních nebo tipy pro poskytnutí první pomoci.
Stellarium Mobile
Chystáte se v přírodě přenocovat? Pokud víte, že bude jasná obloha, můžete noc v přírodě využít k pozorování hvězd s pomocí aplikace Stellarium Mobile. Stačí namířit telefon směrem k obloze, a aplikace vám prozradí, na jaké souhvězdí se právě díváte. Stellarium Mobile ale nabízí také obsáhlou sbírku snímků hvězdných těles spolu s užitečnými informacemi a spoustu dalších skvělých funkcí.
iNaturalist
Při svých výletech do přírody zaručeně narazíte nejen na zajímavé byliny a dřeviny, ale také na zvířata, ptáky či zajímavý hmyz. K poznávání přírody můžete bez obav využít aplikaci s názvem iNaturalist. Stačí fotoaparátem vašeho telefonu vyfotit strom, rostlinu, nebo zástupce živočišné říše, nahrát snímek do aplikace, a brzy se dočkáte jeho identifikace.
„Stačí fotoaparátem vašeho iPhonu …“ Na Samsung magazínu?
Je to síla zvyku, když člověk léta píše o iPhonu. Díky za upozornění, v článku jsme to opravili.
Aplikaci In-počasí jsem po několika letech odinstalovala – v současnosti patří spíše mezi ty horší, viz recenze za poslední měsíce na Google Play. Nyní již nějakou dobu používám „Počasí Meteocentrum“ kde předpovídají pomocí umělé inteligence a zatím spokojenost 🙂
Díky za tip, vyzkoušíme.